25 Listopada 2018

Zapraszamy na nabożeństwo ku czci CHRYSTUSA KRÓLA dziś o godz. 16:00 w bazylice.

Dzisiaj na placu bazylikowym w godz. od 9.30 do 15.00 można ODDAĆ KREW.
Prosimy o włączenie się w te akcję, pomagając innym, ratujemy ich życie.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

W piątek Święto Św. Andrzeja, Apostoła Msza św. imieninowa w intencji o. Andrzeja Trzęsickiego w bazylice
o godzinie 18.30.

W przyszłą niedzielę – I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy NOWY ROK LITURGICZNY pod hasłem: W MOCY BOŻEGO DUCHA. Roraty dla dzieci będą odprawiane naprzemiennie: w poniedziałek, wtorek i w środę – wieczorem o godz. 18.30 a w czwartek, w piątek i w sobotę – rano o godz. 6.30. W związku z tym Msza św. recytowana odprawiana
o godz. 6.45 przez okres adwentu w czwartek, w piątek i w sobotę będzie o 15 minut wcześniej jako Msza św. roratna.
RORATY dla dorosłych będą odprawiane w poniedziałki o godz. 21.00. Tegoroczne rozważania poprowadzą: ks. Wojciech Bartoszek, Dyrektor Apostolstwa Chorych i ks. Antoni Bartoszek, Dziekan Wydziału Teologicznego UŚ.

W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11.00, alumni naszego seminarium otrzymają posługi lektoratu
i akolitatu.

Zapraszamy na ADWENTOWE REKOLEKCJE AKADEMICKIE od 2 do 5 grudnia, które o godz. 20.00 poprowadzi
o. Franciszek Skowronek, z naszej wspólnoty.

Od przyszłej niedzieli, rozpoczynamy Odwiedziny Duszpasterskie – KOLĘDĘ. Rozpoczynając od godz. 14.00 odwiedzimy naszych parafian przy ulicy: Gromadzkiej i Wietnamskiej. W gablotkach i na stronie Internetowej parafii znajduje się szczegółowy program KOLĘDY.
Przypominamy, że głównym celem odwiedzin rodziny przez duszpasterza jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo i rozmowa duszpasterska. Jeśli przy okazji kolędy otrzymujemy ofiary są one przeznaczone na utrzymanie i remonty naszej bazyliki, klasztoru i domu parafialnego.
W bazylice przy ołtarzu Świętych Męczenników znajduje się naczynie z wodą święconą. Podczas kolędy należy nakry
stół białym obrusem oraz przygotowa
krzyż, świece, wodę święconą i kropidło.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert pieśni religijnych i patriotycznych, w wykonaniu Chóru Braci Mniejszych z Panewnik i kwartetu smyczkowego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, który odbędzie się w bazylice o godz. 17.30. Koncert będzie również promocją płyty o tytule Pokój i Dobro Tobie Polsko, która będzie cegiełką na budowę Domu Serca – ośrodka pomocy charytatywnej w Panewnikach.

Na furcie można zaopatrywa
się w opłatki wigilijne oraz ŚWIECE CARITAS na wigilijne stoły.

Zapraszamy na pielgrzymkę do ZIEMI ŚWIĘTEJ i JORDANII w terminie od 11 do 20 lutego 2019 roku. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń przy furcie. Rezerwacje i zapisy na furcie klasztornej.

Grudniowy nr Głosu św. Ludwika ukaże się w przyszłą niedzielę i będzie rozprowadzany przed bazyliką.
Listopadowy numer oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra.