25 lutego 2018

GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice dziś o godz. 15:30.

AKADEMICKA DROGA KRZYŻOWA w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00. Początek przy I stacji na kalwarii.

Przed bazyliką można dziś złożyć ofiarę na działalność ewangelizacyjną, edukacyjną, medyczną i charytatywną prowadzoną przez misjonarzy z Polski – czyli na tzw. DZIEŁO POMOCY „AD GENTES”.

Dzisiaj, Mszą św. o godz. 20.00, rozpoczynają się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE środowiska akademickiego, które poprowadzi ks. kanonik Sławomir Borowczyk. Zapraszamy studentów, absolwentów i wykładowców od dziś do środy o godz. 20.00.

Zachęcamy wiernych do podejmowania zdeklarowanej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu o dowolnej porze dnia lub nocy. Deklaracje znajdują się przy kaplicach adoracji. Po ich wypełnieniu prosimy złożyć je na furcie.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30.
Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00.  Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.

Za udział w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać ODPUST ZUPEŁNY.

W sobotę, Mszą św. o godz. 18:30, rozpoczynamy REKOLEKCJE PARAFIALNE dla dorosłych. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. głoszone będą nauki ogólne. Rekolekcje poprowadzi o. Dorian Plas, nasz misjonarz
w Afryce.
Szczegółowy plan rekolekcji przypomnimy w przyszłą niedzielę. Plan rekolekcji jest dostępny w gablotkach.

W tym roku, we wrześniu, nasza parafia przeżywać będzie MISJE ŚWIĘTE, dlatego program rekolekcji wielkopostnych ogranicza się do nauk ogólnych.

W ramach jałmużny wielkopostnej prosimy o dary żywności na użytek naszego parafialnego „Banku Żywności” jako pomoc biednym. Dary można składać na furcie klasztornej lub w kawiarence w godzinach otwarcia.

ŚWIECE CARITAS – PASCHALIKI WIELKANOCNE, są do nabycia na Furcie, w Kiosku i w  Biurze Radia Maryja.

Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, na zakończenie rekolekcji parafialnych 10 marca oraz do MEDJUGORIE w terminie od 23 czerwca do 4 lipca br.. Bliższe informacje
w gablotkach a zapisy na FURCIE.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ UKAŻE SIĘ MARCOWY NUMER GŁOSU ŚW. LUDWIKA.

Z tyłu bazyliki można zaopatrzyć się w prasę katolicką i parafialną. Polecamy modlitewnik – Droga Krzyżowa na Kalwarii Panewnickiej, którym posługujemy się podczas odprawiania Drogi Krzyżowej na kalwarii. Polecamy bieżący nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.