25 sierpnia 2019

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Ludwika, patrona naszej parafii i bazyliki.
Z okazji dzisiejszej uroczystości, nawiedzając bazylikę, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Dziękujemy, ks. Stanisławowi Puchale, za głoszone słowo Boże podczas dzisiejszego Odpustu.

W dniu dzisiejszym::
o godz. 9.00 Dróżki Różańcowe – część radosna (rozpoczęcie przy Grocie Lourdzkiej),
Od godz. 9.30 do 15.00 prowadzona jest AKCJA ODDAWANIA KRWI na placu przed bazyliką.
o godz. 10.30 z Bazyliki wyruszy procesja z NS do VII Stacji, gdzie zostanie odprawiona SUMA ODPUSTOWA, której przewodniczył będzie o. bp Zbigniew Kusy OFM z Afryki.
Dzisiaj nie będzie Mszy św. przy grocie o godz. 10.30.
Po sumie zapraszamy przy FODZIE na tradycyjną grochówkę klasztorną i inne specjały oraz do kawiarenki na ciasto i kawę.
o godz. 14.30 Droga Krzyżowa na Kalwarii – rozpoczęcie przy Krzyżu Misyjnym.
o godz. 16.00 NIESZPORY ODPUSTOWE w bazylice.

W poniedziałek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ.

W piątek odbędzie się powakacyjna pielgrzymka ministrantów do katedry. Będzie organizowany wspólny wyjazd. Prosimy aby ministranci zapisywali się w zakrystii.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

W sobotę, 31 sierpnia, po Mszy św. wieczornej o 19.30 wystąpi w bazylice Akademicka Orkiestra Dęta Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Koncert jest Finałem XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Promocyjnego „Sierpień Talentów”. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 rozpoczyna się w katedrze dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Wraz z miesiącem sierpniem kończymy w tym roku odprawianie Mszy św. przy grocie o godz.10.30.

Przy furcie przyjmujemy jeszcze zapisy na pielgrzymkę na POLA LEDNICKIE i udział XVI SPOTKANIU SENIORÓW
w dniu 7 września. Szczegółowy program znajduje się w bieżącym numerze Głosu św. Ludwika i w gablotkach. Zachęcamy członków grup parafialnych do wspólnego pielgrzymowania jako wyjazd integracyjny po przerwie wakacyjnej.

Prasa katolicka: Głos Św. Ludwika, Gość Niedzielny, i inne czasopisma są do nabycia z tyłu bazyliki.

Z okazji Odpustu wszystkim parafianom, gościom i sympatykom tego świętego miejsca
przekazujemy najserdeczniejsze życzenia i pozdrowienia.
Niech Św. Ludwik oręduje za nami u Boga i będzie nam przykładem na drodze do świętości.
Składamy serdeczne Bóg zapłać
za wszystkie ofiary, modlitwę i życzliwość.
Po Mszy św. będzie możliwość uczczenia relikwii Św. Ludwika.

Władze województwa Śląskiego zapraszają na wielkie widowisko Multimedialne „Rapsodia Śląska”, 31 sierpnia
o godzinie 21.00 na Stadionie Śląskim. Wydarzenie jest organizowane z okazji 100. Rocznicy Wybuchu Pierwszego Powstania Śląskiego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie obowiązują wejściówki.