26 lipca 2020

W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień, który w Kościele uznany został jako czas trzeźwości i abstynencji. Przy relikwiach św. Jana Pawła II wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązania.

Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest wg porządku wakacyjnego:
poniedziałek, środa i piątek od 16:00 do 18:00
wtorek i czwartek od 10:00 do 12:00.

Obchody Liturgiczne w tym tygodniu:

• w środę wspomnienie św. Marty,
  • w piątek wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera.
  • W sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania ze spowiedzi i Komunii św. To może być spowiedź również z okazji odpustu MB Anielskiej.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę przypada ŚWIĘTO NMP ANIELSKIEJ Z PORCJUNKULI. O godz. 11.00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W tym dniu wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu: sakramentalna spowiedź lub stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa na intencję Ojca Świętego.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 FZŚ zaprasza na wspólną modlitwę różańcową na Kalwarii. Zapraszamy również o godz. 7.30 na GODZINKI oraz o godz. 16.00 na NIESZPORY MARYJNE w bazylice.

Zachęcamy do podejmowania godziny adoracji NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, która trwa nieustanie
w dzień i w nocy przez cały tydzień.

Bieżący numer Głosu Św. Ludwika oraz Gościa Niedzielnego są dostępne z tyłu bazyliki i przy furcie. Wakacyjny nr Głosu ukaże się w połowie sierpnia.

Prowincjalne, multimedialne MUZEUM MISYJNE w Panewnikach, które mieści się w Domu Parafialnym na pierwszym piętrze, zaprasza do zwiedzania w każdy wtorek i czwartek w godz. od 11:00 do 18:00.

W środę, 5 sierpnia, odbędzie się wyścig kolarski TOUR DE POLOGNE. Zapraszamy do zapoznania się
z plakatem informacyjnym umieszczonym w gablotce oraz ze zmianami organizacji ruchu na stronach internetowych Urzędu Miasta Katowice.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I ODWIEDZAJĄCYM NASZĄ BAZYLIKĘ GOŚCIOM,
ŻYCZYMY BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA NA CAŁY NADCHODZĄCY TYDZIEŃ ODPOCZYNKU I PRACY.