26 listopada 2017

Zapraszamy na nabożeństwo ku czci CHRYSTUSA KRÓLA o godz. 16:00 w bazylice.

O godz. 17.15 zapraszamy na Jubileuszowy Koncert Chóru św. Grzegorza z okazji 75-lecia działalności. Naszą obecnością wyraźmy wdzięczność chórzystom za ubogacanie śpiewem liturgii w naszej Bazylice. Wraz z koncertem odbędzie się promocja płyty DVD, nagranego koncertu kolęd przy żłóbku, w styczniu tego roku.

Dzisiaj  na placu bazylikowym w godz. od 9.30 do 15.00 można ODDAĆ KREW. Prosimy o włączenie się w te akcję, pomagając innym, ratujemy ich życie.

Po Mszach św. od godz. 8.00 do 16.30 młodzież oazowa rozprowadza dziś świece CARITAS na wigilijne stoły. Ofiara przeznaczona jest na działalność charytatywną oraz rekolekcje oazowe dla młodzieży.

Od poniedziałku do piątku trwa budowa żłóbka w bazylice. W czasie budowy Msza św. o godz. 12.00 oraz pogrzeby odprawiane są w krypcie. Bardzo prosimy o wyrozumiałość w tym względzie.

We wtorek gościmy w bazylice ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA SLĄSK im. Stanisława Hadyny. O godz. 19.30 odbędzie się koncert: „REQUIEM” WOLFGANGA AMADEUSA MOZARTA oraz „LUX AETERNA” THOMASA EMANUELA CORNELIUSA z udziałem solistów, orkiestry i chóru. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

W czwartek Święto Św. Andrzeja, Apostoła Msza św. imieninowa w intencji o. Andrzeja Trzęsickiego w bazylice
o godzinie 18.30.

W sobotę będziemy dziękowali Panu Bogu za dar CAŁODOBOWEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

O godz. 11.00 odbędzie się wręczenie świec jedności dla wszystkich wspólnot i grup parafialnych i po wspólnej chwili adoracji, o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna z okazji 4 rocznicy adoracji. Po Eucharystii zapraszamy do Domu Parafialnego na wspólną agapę i świadectwa adorujących.

W przyszłą niedzielę – I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy NOWY ROK LITURGICZNY pod hasłem: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. Roraty dla dzieci będą codziennie rano o godz. 6.30. W związku z tym Msza św. recytowana odprawiana o godz. 6.45 przez okres adwentu będzie 15 minut wcześniej jako Msza św. roratna.

RORATY dla dorosłych będą odprawiane w poniedziałki o godz. 21.00. Tegoroczne rozważania, na zakończenie Roku Św. Brata Alberta, poprowadzi s. Bernarda Kostka, albertynka.

W niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11.00, alumni naszego seminarium otrzymają posługi lektoratu i akolitatu.

Zapraszamy na ADWENTOWE REKOLEKCJE AKADEMICKIE od 3 do 6 grudnia, które o godz. 20.00 poprowadzi
ks. dr KRZYSZTOF SOSNA.

Od przyszłej niedzieli, rozpoczynamy Odwiedziny Duszpasterskie – KOLĘDĘ. Rozpoczynając od godz. 14.00 odwiedzimy naszych parafian przy ulicy: Warmińskiej i Medyków.

Przypominamy, że głównym celem odwiedzin rodziny przez duszpasterza jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo i rozmowa duszpasterska. Jeśli przy okazji kolędy otrzymujemy ofiary są one przeznaczone na utrzymanie i remonty naszej bazyliki, klasztoru i domu parafialnego. Plan kolędy znajduje się w gablotkach i na stronie internetowej parafii. W bazylice przy ołtarzu Świętych Męczenników znajduje się naczynie z wodą święconą. Podczas kolędy należy nakryć stół białym obrusem oraz przygotować krzyż, świece, wodę święconą i kropidło.

Na furcie można zaopatrywać się w opłatki wigilijne oraz ŚWIECE CARITAS na wigilijne stoły.

Grudniowy nr Głosu św. Ludwika ukaże się w przyszłą niedzielę i będzie rozprowadzany przed bazyliką.

Listopadowy numer oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki.