26 Luty 2017

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY NIEDZIELNE w Bazylice o godz. 16:00.

Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Przy ołtarzu MB Częstochowskiej wystawiona jest księga trzeźwości i abstynencji, do której można się wpisywać.

W najbliższą środę, która jest ŚRODĄ POPIELCOWĄ ,z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty.
W tym dniu obowiązuje post ścisły (bez pokarmów mięsnych oraz jeden posiłek do syta). Post ten obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia w Środę Popielcową i w Wielki Piątek – są to bowiem najważniejsze dni pokuty w roku liturgicznym. W Środę Popielcową Msze św. w Bazylice odprawiamy o godz.: 6:00; 6:45; 7:30; 8:00; 9:00; 12.00; 17:00; 18:30 i 20:00. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach tego okresu tj. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

NAUKI PRZEDŚLUBNE – w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20:00 w Domu Parafialnym.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do praktykowania comiesięcznej spowiedzi i Komunii św. Msza św. o powołania z udziałem dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców w czwartek o godz. 17.00.

W ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego przed Wielkim Postem zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w Bazylice. Pan Jezus będzie wystawiony w głównym ołtarzu od czwartku po Mszy św. o godz. 12.00 do godz. 18.00 w sobotę. W czasie sprawowania Eucharystii i nabożeństw, nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. Dokładna rozpiska godzin adoracji znajduje się w gablotkach. Pogrzeby w czasie trwania adoracji będą odprawiane w krypcie.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30. Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00. Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.

W piątek zapraszamy na kolejne spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO do krypty bazyliki. Będziemy rozważać Słowo Boże z najbliższej niedzieli. Rozpoczynamy cichą adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30 w BAZYLICE
w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego.

W sobotę przypada – ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA, KRÓLEWICZA.
Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę o godz. 15:30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie miała charakter jałmużny postnej.

W ramach jałmużny wielkopostnej prosimy o dary żywności na użytek naszego parafialnego „Banku Żywności” jako pomoc biednym. Dary można składać na furcie klasztornej lub w kawiarence w godzinach otwarcia.

W przyszłą niedzielę ukaże się marcowy nr Głosu św. Ludwika. Lutowy numer oraz Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny są dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie i w punkcie Radia Maryja.

„Celebracja sakramentu chrztu św. powinna zawsze być́ celebracją uroczystą I publiczną. Sakrament chrztu nie może stać́ się̨ uroczystością̨ prywatną, zarezerwowaną tylko dla najbliższej rodziny. Jest to wydarzenie ważne dla całego Kościoła, a przede wszystkim dla danej wspólnoty parafialnej”. Odpowiadając na zalecenie księdza arcybiskupa oraz w duchu posynodalnej odnowy od przyszłej niedzieli, Msza św. o godz. 14.00 z udzielaniem sakram. chrztu św. w I i III niedzielę, będzie z organami śpiewana i z okolicznościową homilią. Obrzędy chrztu rozpoczynać się będą przy chrzcielnicy i stamtąd wyruszy procesja do głównego ołtarza.

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W BAZYLICE
Nabożeństwo 40-godzinne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.

CZWARTEK, 2 marca 12.30 – 17.00

PIĄTEK, 3 marca 00.00 – 06.00

SOBOTA, 4 marca 00.00 – 06.00

O wielki, Boski Sakramencie,