26 maja 2019

Dzisiaj odbywa się pielgrzymka mężów i młodzieńców do Sanktuarium MB w Piekarach Śląskich.
Otoczmy pielgrzymów naszą modlitwą.

Zapraszamy dzisiaj na NABOŻEŃSTWO MAJOWE w bazylice o godz. 16.00.

Zachęcamy wiernych do udziału w odbywających się dzisiaj WYBORACH DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, czyli tzw. DNI KRZYŻOWE. O 17:30 od krzyża misyjnego wyruszy procesja błagalna na Kalwarię. W ramach procesji zostanie odśpiewana Litania Loretańska. W tych dniach osobnego nabożeństwa majowego nie będzie. Procesja – nabożeństwo zakończy się Mszą św. w bazylice
o 18.30. Zachęcamy rolników, działkowiczów i właścicieli ogrodów oraz pszczelarzy i leśników do wspólnej modlitwy.

W piątek ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NMP – uroczystym hymnem TE TEUM, zakończymy nabożeństwa majowe.
Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiamy od soboty codziennie o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 16:00.

Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. odprawiamy od piątku w ramach nabożeństwa wieczornego..

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.
Msza św. w intencji Członków Żywego różańca oraz wspólna modlitwa różańcowa o godz. 9.00.

W sobotę, 1 czerwca, w godzinach od 14.00 do 22.00 odbędzie się na Kalwarii XXVI Festiwal Piosenki Ekologicznej i Religijnej EKOSONG 2019. Będzie to również dekanalny DZIEŃ DZIECKA i ŚWIĘTO RODZINY. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy od godziny 14.00 do wspólnej zabawy – przewidziane są różne gry i konkursy.
Podczas Festiwalu będzie zbiórka ELEKTROŚMIECI – w zamian uczestnicy otrzymają sadzonki drzew.
O godz. 15.30 rozpocznie się KONKURS PIOSENKI EKOLOGICZNEJ oraz EKODYKTANDO. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne. Na furcie oraz przez Internet można zgłaszać się do EKODYKTANDA.
Podczas Ekosongu zostanie ogłoszone zakończenie akcji „Śląskie Dzieciom z Aleppo”.
JAKO GWIAZDY WYSTĄPIĄ:
O. ŁUKASZ BUKSA, franciszkanin z zespołem, WASSIM IBRAHIM z Damaszku oraz Zespół SKALDOWIE.

EKOSONG, poprzedzi Msza św. w bazylice o godz. 12.00 w intencji organizatorów i uczestników Ekosongu 2019,
w intencji dzieci i rodzin oraz wszystkich, którzy wsparli akcję „ Śląskie Dzieciom z Aleppo”.

W przyszłą niedzielę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. W tym dniu imieniny zakonne obchodzą: o. Marcelin Pietryja i o. Erazm Pluta. Msza św. w intencji solenizantów oraz wszystkich tegorocznych JUBILATÓW naszej Prowincji zostanie odprawiona o godz. 11.00 w bazylice.

Mamy jeszcze, 7 wolnych miejsc, na pielgrzymkę do RZYMU, NEPI i ASYŻU oraz innych sanktuariów we Włoszech w terminie od 24 czerwca do 2 lipca.

Gdyby ktoś z dorosłych był zainteresowany wyjazdem wraz z dziećmi i młodzieżą na Bałkany, z bazą noclegową
w Medjugorie, w terminie od 3 – 14 lipca, to jest również kilka wolnych miejsc.

Świetlica parafialna św. Franciszka zaprasza dzieci i młodzież na wyjazd kolonijny do Darłówka w terminie od 15 do 22 lipca. ZAPISY NA PIELGRZYMKI I WYJAZDY WAKACYJNE NA FURCIE KLASZTORNEJ.

Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz majowy nr Głosu św. Ludwika, są dostępne z tyłu bazyliki. CZERWCOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA UKAŻE SIĘ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ.

Na zakończenie zaśpiewamy pieśń: Matko Piekarska, Opiekunko sławna … nr 402.