Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

26 marca 2017

GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice dziś o godz. 15:30.
DROGA KRZYŻOWA dla studentów o godz. 17:00. Początek przy I Stacji na Kalwarii.

W ambulansie na pl. Klasztornym prowadzona jest dzisiaj wielkopostna akcja HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI. Krew można oddawać w godz. od 9.30 do 15.00.
Zachęcamy wiernych do podejmowania zdeklarowanej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu o dowolnej porze dnia lub nocy. Deklaracje znajdują się przy kaplicach adoracji. Po ich wypełnieniu prosimy złożyć je na furcie.

Dary żywności – trwałe produkty, w ramach jałmużny wielkopostnej, jako pomoc biednym, można przynosić na furtę lub do kawiarenki na potrzeby parafialnego „Banku Żywności”.

ŚWIECE – PASCHALIKI WIELKANOCNE, są do nabycia na Furcie oraz w Biurze Radia Maryja. Środki ze sprzedaży przeznaczone są na dzieła charytatywne diecezji i parafii.

We wtorek Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na Eucharystię z uwielbieniem do krypty bazyliki na g. 19.15.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30.
Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00.
Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.
Za udział w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać ODPUST ZUPEŁNY.

W piątek, podczas Mszy św. o 18.30, małżeństwa z najmłodszego Kręgu Domowego Kościoła dokonają publicznego aktu przyjęcia Chrystusa za swego Pana i Zbawiciela.

W sobotę w ramach Dekanalnego Dnia Skupienia dla Ministrantów zostanie odprawiona Msza św. w bazylice o 11.00.

W sobotę, Mszą św. o godz. 18:30, rozpoczynamy REKOLEKCJE PARAFIALNE dla dorosłych. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. głoszone będą nauki ogólne. Rekolekcje poprowadzi o. Grzegorz Jaroszewski, redemptorysta z Tuchowa. Szczegółowy plan rekolekcji przypomnimy w przyszłą niedzielę. Plan rekolekcji jest dostępny w marcowym Głosie św. Ludwika i w gablotkach.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30 z pieśniami pasyjnymi wystąpi Chór Żeński z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach.

W przyszłą niedzielę KOŁO ROBÓTEK RĘCZNYCH urządza na korytarzu przy furcie przedświąteczny kiermasz swoich wyrobów. Zebrane środki będą przeznaczone na sfinansowanie wycieczki do Warszawy i Niepokalanowa dla dzieci z parafialnej świetlicy – również dzieci będą rozprowadzały przez siebie wykonanie kartki świąteczne na ten cel.

Za tydzień ukaże się kwietniowy numer Głosu św. Ludwika.

Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do MEDJUGORIE w terminie od 22 czerwca do 3 lipca br.. Bliższe informacje w gablotkach a zapisy na FURCIE.

Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz marcowy nr Głosu św. Ludwika są dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie. Polecamy również nasz modlitewnik – Droga Krzyżowa na Kalwarii Panewnickiej i inne materiały.