27 października 2019

Przeżywamy dzisiaj w naszej bazylice NIEDZIELĘ MISYJNĄ. Dziękujemy o. Leopoldowi za
wygłoszone słowo Boże. Przed bazyliką można złoży
ofiarę na misję.

O godz. 15.45 zapraszamy dziś na Nabożeństwo Różańcowe.
W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 17.45 z dziękczynnym TE DEUM.

W poniedziałek przypada ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW SZYMONA I JUDY TADEUSZA.
Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.30 w Kawiarence.
W środę obchodzimy ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W KATOWICECH.

W czwartek zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, na MARSZ ŚWIĘTYCH. Rozpoczynamy o godz. 16.30 przed bazyliką. Przebrani za świętych i aniołów przejdziemy ulicami naszej parafii dając świadectwo wiary oraz zachęcając do godnego przeżywania Uroczystości Wszystkich Świętych. Uczestnicy MARSZU wezmą udział w nabożeństwie różańcowym w Bazylice o godz. 17.45.
Jako bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy także do wspólnego przeżycia NOCY ŚWIĘTYCH. W czwartek o godz. 20.00 w Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym będzie wyświetlony film: BERNADETTA – Cud w Lourdes. Jest to poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Film dostępny jest również w bieżącym numerze Gościa Niedzielnego.

Okazja do SPOWIEDZI przed Uroczystością Wszystkich Św. w krypcie bazyliki: dzisiaj do godz. 20.30 oraz od wtorku do czwartku od godz. 6.00 do 19.00.

Msza św. w czwartek wieczorem odprawiana jest już z Uroczystości Wszystkich Świętych.
W piątek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. O godz. 15:00 odprawimy NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Po nich z Bazyliki wyruszy procesja na cmentarz, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo za zmarłych przy 5 stacjach. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na ogrzewanie Bazyliki, Klasztoru i Domu Parafialnego.

ODPUST ZUPEŁNY za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyska
: od południa 1. listopada i przez Dzień Zaduszny: przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwę w intencji Ojca św., spowiedź i Komunię św. oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu:

W sobotę przypada WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – DZIEŃ ZADUSZNY. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Będą dodatkowe Msze św. recytowane o godz. 10.00, 10.30, 11.00, 11.30 i o 17.00.

W dniach od 1 do 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, cho
by tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Od soboty 2. listopada do soboty 9. listopada o godz. 18:00 w Bazylice będą odprawiane nabożeństwa za zmarłych, a o godz. 18:30 Msze św. za zmarłych zalecanych w wypominkach. W niedzielę 3. i 10. listopada nabożeństwo za zmarłych o godz. 16.00 i Msza św. za zmarłych z wypominek będzie odprawiona o godz. 20:00. Wypominki będą odczytywane co najmniej pół godziny przed nabożeństwami za zmarłych.
WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH PRZYJMOWANE SĄ PRZY FURCIE KLASZTORNEJ.

W tym tygodniu przypadają dni odnowy eucharystycznej: I piątek, i I sobota miesiąca.
Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym

W dniu 1 listopada na cmentarzu ligockim odbędzie się coroczna kwesta:

• na ratowanie zabytków na Cmentarzu Łyczakowskim i Janowskim we Lwowie.
  • oraz na działalność Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego św. Jana Pawła II w Katowicach.

Uczniowie VII LO w Ligocie oferują osobom starszym bezpłatną pomoc przy porządkowaniu grobów bliskich zmarłych. We wtorek (29.10) od godz. 10.00 do 12.00 i w środę (30.10) od 12.00 do 14.00 młodzież wraz z opiekunem będzie oczekiwała przy kaplicy cmentarnej. Należy mieć jedynie własny sprzęt do porządkowania.

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika i Gość Niedzielny oraz książki religijne dostępna jest z tyłu bazyliki.
W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ UKAŻE SIĘ LISTOPADOWY – DWUSETNY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA.

Nieszpory za zmarłych w Starych Panewnikach odbędą się 1 listopada o 15.30 w kościele, po których wyruszy procesja na cmentarz, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo za zmarłych.