27 sierpnia 2017

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Ludwika, patrona naszej parafii i bazyliki.
Z okazji dzisiejszej uroczystości, nawiedzając bazylikę, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Dziękujemy, Ks. Biskupowi Juryjowi Kasabuckiemu, za głoszone Słowo Boże podczas dzisiejszego Odpustu.
Dziękujemy również za złożone przed kościołem ofiary na budowę kościoła w Starych Drogach na Białorusi.

W dniu dzisiejszym:

– O godz. 9.00 Dróżki Różańcowe – część radosna (rozpoczęcie przy Grocie Lourdzkiej),
– O godz. 10.30 z Bazyliki wyruszy procesja z NS do VII Stacji, gdzie zostanie odprawiona SUMA ODPUSTOWA, której przewodniczył będzie Ks. Bp Juryj Kasabucki z Białorusi.
– Od godz. 9.30 do 15.00 prowadzona jest AKCJA ODDAWANIA KRWI.
– O godz. 14.30 Droga Krzyżowa na Kalwarii – rozpoczęcie przy Krzyżu Misyjnym, po zakończeniu Drogi Krzyżowej około 15.45 NIESZPORY ODPUSTOWE przy Grocie Lourdzkiej.
Dzisiaj nie będzie Mszy św. przy grocie o godz. 10.30.
– Po sumie zapraszamy przy FODZIE na tradycyjną grochówkę klasztorną i inne specjały oraz do Kawiarenki Parafialnej na domowe wypieki, kawę i herbatę.
– Przed bazyliką, na stoisku Księgarni św. Jacka jest możliwość zakupu książek religijnych i dewocjonaliów.

Inauguracja roku szkolonego i katechetycznego odbędzie się w poniedziałek 4 września.

W środę odbędzie się powakacyjna pielgrzymka ministrantów do katedry. Będzie organizowany wspólny wyjazd. Prosimy aby ministranci zapisywali się w zakrystii.

W tym tygodniu przypadają: I piątek, i I sobota miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii św.

W piątek o godz. 12.00 Msza św.: Za poległych w obronie Ojczyzny z okazji kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej.

W sobotę obchodzimy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Duchowieństwa. Kapłani naszej archidiecezji pielgrzymują
w tym dniu do Turzy Śląskiej. Wiernych prosimy o modlitwę za kapłanów w tym dniu szczególnie.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę Ksiądz Arcybiskup zaprasza wszystkich Oazowiczów na powakacyjny dzień wspólnoty Ruchu „Światło-Życie”, który rozpocznie się wspólną Eucharystią o godz. 14.00 w katedrze katowickiej.

Wrześniowy numer Głosu św. Ludwika ukaże się w niedzielę 3 września.
Prasa katolicka m.in. Głos św. Ludwika, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, dostępna jest z tyłu bazyliki, na furcie i w punkcie Radia Maryja.

Z okazji Odpustu wszystkim parafianom, gościom i sympatykom tego świętego miejsca przekazujemy najserdeczniej-sze życzenia i pozdrowienia. Niech Św. Ludwik oręduje za nami u Boga i będzie nam przykładem na drodze do świętości. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, modlitwę i życzliwość.

Po Mszy św. będzie możliwość uczczenia relikwii Św. Ludwika.