27 stycznia 2019

Wraz z ks. Bpem Grzegorzem Olszowskim zapraszamy dzisiaj wszystkich CHORYCH, CIERPIĄCYCH, NIEPEŁNOSPRAWNYCH na Adorację Stanową Apostolstwa Chorych przy żłóbku o godz. 14.00,
Mszą św. o godz. 16.30 pod przewodnictwem ks. bpa Marka Szkudło rozpocznie się ADORACJA LEGIONU MARYI Archidiecezji Katowickiej.

W minioną sobotę zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Składamy serdeczne Bóg zapła
za życzliwe przyjęcie oraz za wszelkie ofiary przy tej okazji złożone na potrzeby naszego klasztoru i parafii.

Msza św. imieninowa w intencji o. Radomira, wikariusza parafii, opiekuna ministrantów i duszpasterza dzieci, będzie
w poniedziałek o godz. 18.30.

W tym tygodniu przypada I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św.

W każdy piątek o godz. 17.00 odprawiana jest Msza św. dla dzieci tzw. szkolna. Prosimy rodziców o umożliwienie dzieciom udział w tej Eucharystii.

W sobotę przypada ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO. Podczas Mszy świętych, które odprawiamy jak w dzień powszedni i dodatkowo o 17.00, będzie poświęcenie gromnic.
Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest jako XXIII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie klasztorów kontemplacyjnych naszej archidiecezji.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

Od soboty rozpoczynamy NOWENNĘ przy Grocie Lourdzkiej przed wspomnieniem NMP z Lourdes. Nowennę odprawiamy w tygodniu o godz. 18:00, a w niedzielę 3 lutego o godz. 15:00.

W przyszłą niedzielę, 3 lutego, z racji wspomnienia św. Błażeja, patrona w chorobach gardła, po każdej Mszy św. będziemy udzielali specjalnego błogosławieństwa – również w sobotę po Mszy św. o 18.30.

Zapraszamy na adoracje i koncerty wieńczące okres Bożego Narodzenia, Adoracji i Żłóbka w Panewnikach:

We wtorek Mszę św. wieczorną w intencji LEŚNIKÓW i ich rodzin odprawi ks. bp Grzegorz Olszowski.
Liturgię ubogaci Zespół Sygnalistów Myśliwskich a po Mszy św. z koncertem kolęd wystąpi ELENI.

W czwartek Mszę św. wieczorną w intencji GÓRNIKÓW i ich rodzin odprawi ks. bp Marek Szkudło.
Liturgię ubogaci i z koncertem kolęd po Mszy św. wystąpi ORKIESTRA DĘTA POLSKIEJ GRUPY GÓRNICZEJ.

Szopkę w Bazylice oraz pozostałe: ruchomą i żywą, można nawiedza
do niedzieli 3 lutego włącznie. Demontaż szopki rozpocznie się w poniedziałek 4 lutego od godz. 10.00.

W terminie od 24 czerwca do 2 lipca organizujemy pielgrzymkę parafialną do WŁOCH – Rzym, Nepi, Asyż oraz inne miejsca franciszkańskie. Szczegółowy program w Internecie i na tablicy przy furcie. Prosimy o pilną rezerwację miejsc. Zapisy na furcie klasztornej.

W przyszłą niedzielę ukaże się lutowy numer Głosu św. Ludwika.
Bieżący numer oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki.