27 września 2020

Dzisiaj czcimy św. męczenników: Romana i Ptolemeusza oraz 38 Towarzyszy, których relikwie na co dzień znajdują się w bocznym ołtarzu w lewej nawie Bazyliki a dziś są wyeksponowane przed głównym ołtarzem.
O godz. 16.00 zapraszamy na NIESZPORY o Świętych Męczennikach i o godz. 16.30 na Mszę św. z formularza
o Świętych Męczennikach w intencji parafian.
W tym roku ze względu na pandemię rezygnujemy z procesji.

AKCJA ODDAWANIA KRWI, aby wspomóc ludzi najbardziej potrzebujących, prowadzona jestdzisiaj na placu bazylikowym w godz. od 9.30 do 13.30.

W poniedziałek o godz. 15.00, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata, która na terenie naszej parafii odbędzie się na Placu Miast Partnerskich, u styku ulic: Słupskiej, Koszalińskiej i Świdnickiej. Pragniemy z wiernymi wielu państw świata powierzyć nasze miasto i cały świat Bożemu Miłosierdziu.

ZAPISY DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW. będą w poniedziałek, w godz. od 16.00-18.00 w Domu Parafialnym.

We wtorek obchodzimy Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Msza św. w intencji o. Archanioła z okazji imienin zakonnych będzie w bazylice o godz. 18.30.

W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik i NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE., które odprawiamy: w niedzielę
o godz. 15.45
a w tygodniu o godz. 17.45. W zakrystii zapisują się grupy parafialne do prowadzenia Różańca.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii św.
W czwartek o godz. 17.00 Msza św. w intencji o nowe powołania z udziałem dzieciwczesno komunijnych. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami z drugiego rocznika formacji oraz nowo zgłoszonych.

W piątek obchodzimy wspomnienie ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW.

Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w sobotę na miesięczne spotkanie w Domu Parafialnym o godz. 8.00 i na Mszę św. w bazylice o godz. 9.00 oraz wspólny Różaniec po Mszy św.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH będzie w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

Z okazji 5-lecia ogłoszenia encykliki „LAUDATO SI” wraz z Caritas Polska, zapraszamy w sobotę na Mszę św. o godz. 12.00 w bazylice i na spotkanie o charakterze ekologicznym w Auli św. Franciszka. Szczegóły na plakacie przy Furcie.

W sobotę po Mszy św. o 18.30, którą odprawimy w intencji Sióstr Zakonnych posługujących na terenie naszej parafii, zostanie odprawione uroczyste nabożeństwo – pamiątka Śmierci Św. Franciszka z Asyżu – tzw. TRANSITUS. Serdecznie zapraszamy i prosimy o przyniesienie świec.

W przyszłą niedzielę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU, założyciela trzech zakonów. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy Franciszkański Zakon Świeckich.Zgodnie z prośbą Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej wierni Kościoła w Polsce złożą w przyszłą niedzielę ofiarę, tradycyjnie zwaną „ŚWIĘTOPIETRZE”, na rzecz Ojca Świętego, aby materialnie wspomóc Jego apostolską
i charytatywną posługę.

Z tyłu bazyliki dostępny jest bieżący numer Głosu św. Ludwika i Gościa Niedzielnego.

PAŹDZIERNIKOWY NUMER GŁOSU ukaże się w przyszłą niedzielę.