28.08-4.09.2016 r.XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – ODPUSTNr 40/2016

Dzisiaj przeżywamyUroczystość Odpustową ku czci św. Ludwika, patrona naszej parafii i bazyliki.
Z okazji dzisiejszej uroczystości, nawiedzając bazylikę można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Dziękujemy o. Tyberiuszowi Nitkiewiczowi OFM za głoszone Słowo Boże podczas dzisiejszego Odpustu.

W dniu dzisiejszym:
– ogodz. 9.00 Dróżki Różańcowe – część radosna (rozpoczęcie przy Grocie Lourdzkiej),
– ogodz. 10.30 z Bazyliki wyruszy procesja z NS do VII Stacji, gdzie zostanie odprawiona SUMA ODPUSTOWA,

której przewodniczył będzieo. bp Tadeusz Kusy, misjonarz z Afryki.

– od godz. 9.30 do 15.00 prowadzona jest AKCJA ODDAWANIA KRWI.

– o godz. 14.30 Droga Krzyżowa na Kalwarii – rozpoczęcie przy Krzyżu Misyjnym, po zakończeniu Drogi Krzyżowej

około 15.45 NIESZPORY ODPUSTOWE przy Grocie Lourdzkiej.

Dzisiajnie będzie Mszy św. przy grocie o godz. 10.30.

Po sumie zapraszamy przy FODZIE na tradycyjną grochówkę klasztorną i inne specjały oraz do Kawiarenki Parafialnej na domowe wypieki, kawę i herbatę.

Przed bazyliką, na stoisku Księgarni św. Jacka jest możliwość zakupu książek religijnych i dewocjonaliów.

W czwartek, 1 września, zapraszamy na następujące wydarzenia:

– Podczas Mszy św. o godz. 8.00INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO i KATECHETYCZNEGO dla młodzieży

gimnazjalnej i ponad gimnazjalnej.

– o godz. 12.00 Msza św.: Za poległych w obronie Ojczyzny z okazji kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej.

– o godz. 17.00 z racji na I czwartek miesiąca Msza św. w intencji „Onowe powołania kapłańskie, zakonne
i misyjne oraz za powołanych”
z udziałem dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców oraz druga intencja:Za

wszystkich adorujących oraz o rozwój dzieła wieczystej Adoracji w Panewnikach”.

– o godz. 18.15 na Placu Klasztornym odbędzie się uroczyste rozpoczęcie peregrynacji kopii cudownego obrazu MB Częstochowskiej w męskich klasztorach naszej Archidiecezji. Po powitaniu obrazu MB Częstochowskiej o 18.30 pod przewodnictwem ks. Bpa Adama Wodarczyka odbędzie się uroczysta Eucharystia.

Dzieci zapraszamy na Inaugurację Roku Szkolnego w piątek, 2 września,  o godz. 17.00.Pierwszoklasiści przynoszą z sobą tornistry do poświęcenia.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek, i I sobota miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii św.

Młodzież zapraszamy do spowiedzi przed Msząśw. rozpoczynającą nowy rok szkolny w czwartek od godz. 7.30 a dzieci w piątek od godz. 16.00.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

Parafia organizuje pielgrzymkę do trzech Stolic Europy:Pragi, Bratysławy i Budapesztu w terminie od 6 do 9 października. Szczegóły program znajduje się w gablotkach i na stronie internetowej parafii. Zapisy na furcie.

Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia na listopadową pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

Wrześniowy numer Głosu św. Ludwika ukaże się w niedzielę 11 września.

Prasa katolicka m.in. Głos św. Ludwika, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, dostępna jest z tyłu bazyliki, na furcie i w punkcie Radia Maryja.

Z okazji Odpustu wszystkim parafianom, gościom i sympatykom tego świętego miejsca przekazujemy najserdeczniej-szeżyczenia i pozdrowienia. Niech Św. Ludwik oręduje za nami u Boga i będzie nam przykładem na drodze do świętości. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, modlitwę i życzliwość.

Po Mszy św. będzie możliwość uczczenia relikwii Św. Ludwika.