28 lipca 2019 r.

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY NIEDZIELNE o godz. 16.00.

Obchody Liturgiczne w tym tygodniu:

W poniedziałek wspomnienie św. Marty,

W środę: wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezb.

W czwartek: wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, i I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania ze spowiedzi i Komunii św. To może być spowiedź  również z okazji odpustu MB Anielskiej.

W czwartek, rozpoczyna się miesiąc sierpień, który w Kościele uznany jest jako czas trzeźwości i abstynencji. Przy relikwiach św. Jana Pawła II wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązania.

W piątek obchodzimy ŚWIĘTO NMP ANIELSKIEJ Z PORCJUNKULI. W tym dniu Msze św. sprawujemy jak w dzień powszedni. Dodatkowo o godz. 17.00.

Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00, podczas której nasza parafianka, Klaudia Plekaniec, w zgromadzeniu sióstr służebniczek siostra FELICYTA, złoży śluby wieczyste. Mszy św. przewodniczył będzie ks. bp Adam Wodarczyk.

O godz. 12:00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z udziałem Tercjarzy z całego Regionu – po Mszy św. wspólna modlitwa różańcowa w bazylice, część chwalebna.

Zapraszamy tego dnia na obchody różańcowe na Kalwarii:

o godz. 9.30 część bolesna (rozpoczęcie przy krzyżu misyjnym – bezpośrednio po Mszy św.),

o godz. 17.30 część radosna (rozpoczęcie przy grocie, zakończenie w bazylice Mszą św. o 18.30).

W ŚWIĘTO PORCJUNKULI można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie bazyliki z równoczesnym odmówieniem Modlitwy Pańskiej i Symbolu Wiary. Ponadto wymagane są następujące warunki: sakramentalna spowiedź lub stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa na intencję Ojca Świętego. Wymaga się ponadto, aby wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego. Jeżeli brak pełnej tego rodzaju dyspozycji, lub jeżeli powyższe warunki nie wszystkie zostaną spełnione, odpust będzie cząstkowy.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich na niedzielę 18 sierpnia. Wyjazd z placu klasztornego o godz. 7.00.

Zapraszamy również na Spotkanie Seniorów na Polach Lednickich w dniu 7 września. Zapisy na furcie. Szczegółowy program w gablotkach.

GŁOSU ŚW. LUDWIKA oraz GOŚĆ NIEDZIELNY są dostępne z tyłu bazyliki.

Wakacyjny numer Głosu Ludwika ukaże się w przyszłą niedzielę.

Wszystkim parafianom i odwiedzającym naszą bazylikę gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień odpoczynku i pracy.