Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

28 luty 2021 r.

Zapraszamy na GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:30.

Dzisiaj, Mszą św. o godz. 20.00, rozpoczynają się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE środowiska akademickiego, które poprowadzi o. Leonard Bielecki, franciszkanin z Poznania. Zapraszamy studentów, absolwentów i wykładowców od dziś do środy o godz. 20.00.

Przed bazyliką można dziś złożyć ofiarę na działalność ewangelizacyjną, edukacyjną, medyczną i charytatywną prowadzoną przez misjonarzy z Polski – czyli na tzw. DZIEŁO POMOCY „AD GENTES”.

Wystawę przedstawiającą życie i męczeństwo sługi Bożego Ks. Jana Machy można oglądać do 9 marca na korytarzu przy Furcie. Wystawa zorganizowana jest w ramach przygotowania do beatyfikacji.


W duchu pokuty i wynagrodzenia za grzechy zachęcamy do podjęcia zdeklarowanej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu jako wielkopostne postanowienie. Zdecydowanych prosimy o wypełnienie deklaracji, które znajdują się w kaplicy i oddanie ich na furcie lub drogą internetową.

W czwartek, 4 marca, zagości w naszej parafii peregrynująca Monstrancja Pokoju z Medjugorie. Zapraszamy wiernych na Mszę św. o godz. 15.00 oraz adorację Najświętszego Sakramentu, by wspólnie modlić się o pokój w naszych sercach, rodzinach, Polsce i na świecie. Możliwość adoracji Najśw. Sakramentu w Monstrancji z Medjugorie będzie do 11 marca.

Msza św. w intencji nowych powołań z udziałem rodziców i dzieci wczesnej Komunii, zostanie odprawiona
w pierwszy czwartek marca o godz. 15.00.

W czwartek przypada ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA, KRÓLEWICZA.

W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30. Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00. Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.

Za udział w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać ODPUST ZUPEŁNY.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

DARY ŻYWNOŚCI – trwałe produkty, w ramach jałmużny wielkopostnej jako pomoc biednym, można przynosić na furtę lub do kawiarenki

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ UKAŻE SIĘ MARCOWY NUMER GŁOSU ŚW. LUDWIKA.

Bieżący numer Głosu oraz Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie i w punkcie Radia Maryja.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!