Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

28 marzec 2021

Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne w parafii, które poprowadzi
ks. Bartosz WRONIKOWSKI, kapłan archidiecezji krakowskiej, aktualnie studiujący w Rzymie.

Program rekolekcji jest następujący:
Nauki głoszone będą dla wszystkich od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz.: 9:00, 12:00 i 18:30. W czasie trwania rekolekcji zapraszamy codziennie na godz. 18.00 na nabożeństwo różańcowe. We wtorek o godz. 15.00 odprawimy specjalne nabożeństwo za zmarłych z powodu Covid-19, za chorych i cierpiących z powodu pandemii, za medyków i osoby posługujące chorym. W środę o 18.30 uroczyste zakończenie rekolekcji parafialnych.
PROGRAM REKOLEKCJI znajduje w kwietniowym numerze Głosu św. Ludwika.

Zapraszamy na GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, dziś o godz. 15:30.

Od soboty, 27 kwietnia, w naszej bazylice może przebywać podczas nabożeństw 86 osób. Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego: używanie masek, dezynfekcji rąk i stosownego dystansu. Prosimy, aby korzystać z dyspensy i łączyć się duchowo przez Internet. Nauki rekolekcyjne (dzisiaj o godz. 11.00) i od poniedziałku do środy o godz. 18.30 będą transmitowane. Również Liturgia Triduum Paschalnego.

Szczegółowy program Świętego Triduum Paschalnego, znajduje się w Bazylikowym Informatorze Paschalnym, który wystawiony jest na stolikach z tyłu bazyliki oraz w krypcie i przy furcie. Program Triduum znajduje się również
w gablotkach i na stronie internetowej parafii. Umieszczony w Głosie Ludwika program Liturgii Wielkiego Tygodnia uległ zmianie, prosimy o korzystanie z informatora i strony Internetowej. W informatorze znajduje się również modlitwa błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych, którą również w tym roku odmawiamy sami w rodzinnym gronie w domu.

W Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocy będzie dodatkowa Msza św. recytowana o godz. 15.00. Również w te dni osoby uczestniczące we Mszach św. online w domu, będą mogły przyjąć Komunię św. w bazylice
o godz. 18.00.

W Niedziele Zmartwychwstania Msze św. w bazylice będą odprawiane jak w każdą niedzielę rozpoczynając od 5.30. Przyjęta intencja na godz. 6.00, będzie odprawiona o godz. 6.30.

Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej będzie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.30.

OKAZJA DO SPOWIEDZI W WIELKIM TYGODNIU w krypcie bazyliki: od poniedziałku do środy od 6:00-12:30 i 15:00-19:30. Wielki Czwartek od 6:00 do 18:00; Wielki Piątek od 6:00 do 17:00; Wielką Sobotę od 6:00 do 20:00.

Nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ odprawiane będą wyłącznie w bazylice: w wielki czwartek o godz. 7.00, w wielki piątek o godz. 7.00, o godz. 9.00 dla rodziców z dziećmi oraz o godz. 15.00, która będzie również transmitowana.

W Wielką sobotę, o godz. 7.00 odprawimy w bazylice tzw. Ciemną Jutrznię wraz z Liturgiczną Godziną Czytań.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu odbywać się będzie od Wielkiego Czwartku wieczora w Ciemnicy oraz od Wielkiego Piątku wieczora w Bożym Grobie aż do liturgii Wigilii Paschalnej.

KANCELARIA PARAFIALNA będzie nieczynna od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego. Sprawy pogrzebowe załatwiamy w tym czasie przez furtę klasztorną.

Bardzo prosimy o zakup ŚWIEC – PASCHALIKÓW WIELKANOCNYCH, które można stawiać na stół wielkanocny oraz używać podczas obchodów Triduum Paschalnego. Ofiary przeznaczone są na działalność charytatywną parafii oraz archidiecezji. Świece są dostępne na furcie, w kiosku i w punkcie Radia Maryja.

Polecamy kwietniowy numer GŁOSU ŚW. LUDWIKA oraz Gościa Niedzielnego, który jest do nabycia z tyłu bazyliki

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!