28 stycznia 2018

Wraz z ks. Bpem Markiem Szkudło zapraszamy wszystkich CHORYCH, CIERPIĄCYCH, NIEPEŁNOSPRAWNYCH dzisiaj na Adorację Stanową Apostolstwa Chorych przy żłóbku o godz. 14.00, a o godz. 16.30 rozpocznie się adoracja LEGIONU MARYI ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ.

W sobotę zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Składamy serdeczne Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie oraz za wszelkie ofiary przy tej okazji złożone na potrzeby naszego klasztoru i parafii.

Z uwagi na ferie zimowe KANCELARIA PARAFIALNA urzęduje w tym tygodniu według porządku wakacyjnego:
w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 18.00 oraz we wtorek i czwartek od 10.00 do 12.00.

Zapraszamy na koncerty kolędowe wieńczące okres Bożego Narodzenia, Adoracji i Żłóbka w Panewnikach:

1. We wtorek po Mszy św. wieczornej, która pod przewodnictwem Bpa Marka Szkudło zainauguruje akcję pomocy dzieciom w syryjskim Aleppo, wystąpi duet hiszpański Anny Amarela i Migłelo Delgado oraz Trio: Brol-Farana z Czech – Mankiewicz oraz FRELE.
  1. W środę po Mszy wieczornej, która będzie sprawowana m.in.. w intencji Leśników i ich rodzin wystąpi: Zespół UNIVERSE (czyt. Juniwers). Liturgię Mszy ubogaci Zespół Sygnalistów Myśliwskich.
  1. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie ostatni koncert – wystąpią Ślązacy i Górale czyli Mały Haśnik i Słoneczni oraz Józef Skrzek z artystami śląskimi.

Serdecznie zapraszamy w czwartek na kolejny Krąg Biblijny. Będziemy rozważać Ewangelię z kolejnej niedzieli. Początek spotkania o 19.15 w krypcie bazyliki.

W piątek przypada ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO. Podczas Mszy świętych, które odprawiamy jak w dzień powszedni i dodatkowo o 17.00, będzie poświęcenie gromnic.

Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest jako XXII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie klasztorów kontemplacyjnych naszej archidiecezji.

W ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO KANCELARIA PARAFIALNA NIECZYNNA.

Szopkę w Bazylice oraz pozostałe: ruchomą i żywą, można nawiedzać do piątku włącznie. Demontaż szopki rozpocznie się w poniedziałek 4 lutego od godz. 10.00.

Od piątku rozpoczynamy NOWENNĘ przy Grocie Lourdzkiej przed wspomnieniem NMP z Lourdes. Nowennę odprawiamy w tygodniu o godz. 18:00, a w niedzielę  4 lutego o godz. 15:00.

W sobotę z racji wspomnienia św. Błażeja, patrona w chorobach gardła, po każdej Mszy św. będziemy udzielali specjalnego błogosławieństwa – również w piątek po Mszy św. o 17.00 i 18.30.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę ukaże się lutowy nr Głosu św. Ludwika.

Bieżący numer Głosu oraz Gość Niedzielny są dostępne z tyłu bazyliki