29.04-6.05.2018

We wtorek – ŚWIĘTO ŚW. JÓZEFA, RZEMIEŚLNIKA.

We wtorek i w czwartek KANCELARIA PARAFIALNA będzie nieczynna.

Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które odprawiamy w niedzielę i w uroczystości o godz. 16:00
a w tygodniu o godz. 18:00. Od czwartku, 3. Maja do 19. sierpnia, rozpoczynamy odprawianie Mszy św. przy GROCIE o godz. 10.30.

W środę imieniny zakonne obchodzi ojciec prowincjał Antonin BRZĄKALIK. Msza św. w intencji solenizanta
w bazylice o godz. 18.30.

W czwartek UROCZYSTOŚĆ NMP, KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki Polski. Msze św. w tym dniu odprawiamy jak w niedzielę. O godz. 11.00 MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY.

W czwartek 3. maja o godz. 9.30 oraz w niedzielę 6. i 13. maja na Mszy św. o 9.15 i 11.00 będziemy przeżywali Uroczystości I-ej Komunii św. W tym czasie część Bazyliki będzie zarezerwowana dla dzieci pierwszo komunijnych
i najbliższej rodziny. Prosimy wiernych o skorzystanie w te dni ze Mszy świętych o innej porze.

W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Eucharystycznej: I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu będą odprawiane w Bazylice.

W piątek obchodzimy WSPOMNIENIE ŚW. FLORIANA. Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc udziela wiernym archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (potocznie nazywanej postem jakościowym) w piątek, 4 maja br., przypadający we wspomnienie św. Floriana – patrona archidiecezji katowickiej, a także hutników, strażaków, koksowników, kominiarzy i piekarzy. Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, Arcybiskup Katowicki zachęca do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych.

KATECHEZA dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

Świetlica Parafialna organizuje tygodniowy wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w Bieszczadach w terminie od 24.06 do 1.07. Prosimy o zapisywanie się w tym tygodniu w kawiarence parafialnej lub na furcie klasztornej.

FODA zaprasza do udziału w KATOLICKIEJ SZYBKIEJ RANDCE, 22 maja o godz. 19.30. Szczegóły na plakatach
i na stronie internetowej FODY.

Franciszkański Zakon Świeckich organizuje dwudniową pielgrzymkę do Lichenia  12 i 13 maja. Zapisy na furcie.

Chętnych na pielgrzymkę parafialną do ZIEMI ŚWIĘTEJ w terminie od 16 do 23 listopada br. prosimy o pilną rezerwację miejsc. Zapisy odbywają się na FURCIE.

W niedzielę, 13 maja, w godz. od 7.00 do 19.00 w dzielnicy Ligota-Panewniki w tradycyjnych komisjach obwodowych odbędą się wybory do Rady Jednostki Pomocniczej nr 6 Ligota-Panewniki. Szczegóły na tablicy informacyjnej na korytarzu przy Furcie.

Za tydzień ukaże się majowy numer „Głosu Św. Ludwika”.

Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz kwietniowy nr Głosu św. Ludwika, są dostępne z tyłu bazyliki.