29.05.2022 r. – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium MB w Piekarach Śląskich. Otoczmy pielgrzymów naszą modlitwą
  2. Nabożeństwo majowe z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego dziś o godz. 16:00 w bazylice.
  3. Ostatnie nabożeństwo majowe we wtorek o godz. 18.00. Od środy w bazylice odprawiamy nabożeństwa czerwcowe no NSPJ, w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o 16.00.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.
  5. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na miesięczne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 4 czerwca o godz. 8:00 w Domu Parafialnym. Po spotkaniu wspólnota będzie uczestniczyła we Mszy Świętej w bazylice o godz. 9:00, a następnie w Różańcu.
  6. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną w piątek o godz. 17.00.
  7. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię tej uroczystości 4. czerwca, zapraszamy na czuwanie w ramach kolejnego Panewnickiego Wieczoru Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21.00.
  8. Także w przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzi o. Bonifacy Knapik. Msza św. w jego intencji w bazylice o godz. 11.00.
  9. Przypominamy, że w sobotę 4 czerwca o godz. 12:00 mija termin zgłaszania kandydatów na członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Formularze zgłoszeniowe przyjmujemy na furcie klasztornej. W przyszłą niedzielę zostanie ogłoszona lista osób, które będą kandydować w wyborach do Rady. Wybory odbędą się 12 czerwca br. Szczegółowe informacje o wyborach do Rady dostępne są w gablotkach i na stronie internetowej parafii.
  10. Czerwcowy numer „Głosu Św. Ludwika” będzie dostępny w przyszłą niedzielę.
  11. Informujemy, że pochodzący z naszej parafii br. Olaf Sławomir Setlak, został dopuszczony do święceń diakonatu, które ma przyjąć w naszej bazylice 11 czerwca b.r. Jego i pozostałych kandydatów do święceń polecamy modlitwie parafian.

Wszystkim życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!