Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

29.05.2022 r. – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium MB w Piekarach Śląskich. Otoczmy pielgrzymów naszą modlitwą
 2. Nabożeństwo majowe z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego dziś o godz. 16:00 w bazylice.
 3. Ostatnie nabożeństwo majowe we wtorek o godz. 18.00. Od środy w bazylice odprawiamy nabożeństwa czerwcowe no NSPJ, w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o 16.00.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.
 5. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na miesięczne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 4 czerwca o godz. 8:00 w Domu Parafialnym. Po spotkaniu wspólnota będzie uczestniczyła we Mszy Świętej w bazylice o godz. 9:00, a następnie w Różańcu.
 6. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną w piątek o godz. 17.00.
 7. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię tej uroczystości 4. czerwca, zapraszamy na czuwanie w ramach kolejnego Panewnickiego Wieczoru Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21.00.
 8. Także w przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzi o. Bonifacy Knapik. Msza św. w jego intencji w bazylice o godz. 11.00.
 9. Przypominamy, że w sobotę 4 czerwca o godz. 12:00 mija termin zgłaszania kandydatów na członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Formularze zgłoszeniowe przyjmujemy na furcie klasztornej. W przyszłą niedzielę zostanie ogłoszona lista osób, które będą kandydować w wyborach do Rady. Wybory odbędą się 12 czerwca br. Szczegółowe informacje o wyborach do Rady dostępne są w gablotkach i na stronie internetowej parafii.
 10. Czerwcowy numer „Głosu Św. Ludwika” będzie dostępny w przyszłą niedzielę.
 11. Informujemy, że pochodzący z naszej parafii br. Olaf Sławomir Setlak, został dopuszczony do święceń diakonatu, które ma przyjąć w naszej bazylice 11 czerwca b.r. Jego i pozostałych kandydatów do święceń polecamy modlitwie parafian.

 

Wszystkim życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!