Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

29 grudnia 2019

Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
O godz. 16.00 zapraszamy na NIESZPORY KOLĘDOWE.

Spotkanie absolwentów FODY odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w Kościele Akademickim.

Dzisiaj od godz. 14.00 odwiedzimy z kolędą naszych parafian przy ulicy: Rogosza, Cieszyńskiej, Emerytalnej oraz Piotrowickiej 91-101a czyli Osiedle Książęce.
We wtorek ostatni dzień roku 2019. O godz. 16:00 odprawimy NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNE połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym. O godz. 16:30 zapraszamy na Mszę św. DZIĘKCZYNNĄ ZA KOŃCZĄCY SIĘ ROK 2019.

Pierwszy dzień NOWEGO ROKU PAŃSKIEGO 2020 przypada w środę. Nowy Rok pragniemy powita
Mszą św.
o północy. Chętnych serdecznie zapraszamy. Kościół w tym dniu obchodzi UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Kończy się oktawa Bożego Narodzenia. O godz. 11.00 Msza św. w intencji o. Mieczysława Wnękowicza z okazji imienin zakonnych. O godz. 16.00 zapraszamy na NIESZPORY O ŚW. BOŻEJ RODZICIELCE.

We wtorek i w środę KANCELARIA PARAFIALNA będzie NIECZYNNA

Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie w Sylwestra, 31 grudnia, do nabożeństwa do godz. 16.00. Wznowienie adoracji odbędzie się w Nowy Rok po ostatniej Mszy św.

C.d. KOLĘDY:

W poniedziałek, ulice: Bromboszcza, Przodowników, Strzałowa, Brygadzistów,  Kombajnistów, Mazowiecka, Mazurska i Smolna; W czwartek, ulice: Franciszkańska, Bika, Książęca, Kaszubska i  Związkowa; W piątek, ulice: Piotrowicka (stare budownictwo) i Żeromskiego; W sobotę, ulice: Grunwaldzka i Wczasowa;
w przyszłą niedzielę, ulica Zielonogórska.
W sobotę i w niedzielę odwiedziny rozpoczynamy od godz. 14.00 a w tygodniu od 16.00.

W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – dni odnowy eucharystycznej.
W czwartek o godz. 17.00 Msza św. o nowe powołania z udziałem dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców.

W przyszła niedzielę o godz. 11.00 Msza św. imieninowa w intencji o. Rogera Więcława OFM.

ZAPRASZAMY NA ADORACJE STANOWE PRZY ŻŁÓBKU:

W sobotę o godz. 10.00 rozpocznie się adoracja Młodzieży – Ministrantów i Kandydatów do Bierzmowania.
O godz. 10.30 Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Grzegorza Olszowskiego. O godz. 14.00 występem zespołu harcerskiego SŁONECZNI rozpocznie się adoracja Harcerzy i Skautów Europy. Mszę św. o godz. 15.00 odprawi również Ks. Bp Grzegorz Olszowski.

W przyszłą niedzielę Msza św. dla dzieci będzie o godz. 15.00 i będzie to ADORACJA DZIECI, którą poprowadzi Ks. Bp Adam Wodarczyk. Zapraszamy dzieci wraz rodzicami do licznego udziału.

Grudniowy nr Głosu św. Ludwika jest dostępny z tyłu bazyliki. Styczniowy nr Głosu ukaże się w przyszłą niedzielę.

Zapraszamy do nawiedzania żłóbka w bazylice i uczestniczenia w adoracjach stanowych oraz do odwiedzania ruchomej szopki i żywej stajenki w ogrodzie klasztornym.
Zapraszamy również do odwiedzenia nowopowstałego MULTIMEDIALNEGO MUZEUM MISYJNEGO, które znajduje się w Domu Parafialnym na pierwszym piętrze. Muzeum jest otwarte do 6 stycznia codziennie w godz. od 10.30 do 16.00.

Wszystkich gości i parafian prosimy o bezpieczne poruszanie się samochodami na placu klasztornym. Zalecamy wyjazd na ul. Panewnicką skręcając w prawo, celem uniknięcia blokowania ruchu. Informujemy, iż wyjątkowo można również wyjeżdżać przez bramę na ul. Franciszkańską.