29 lipca – 5 sierpnia 2018

Kontynuujemy NOWENNĘ PRZED MISJAMI PARAFIALNYMI, które odbędą się we wrześniu. Przez kolejne niedziele, do 9 września, na koniec każdej Mszy św. prosimy o błogosławieństwo dla Misji parafialnych i odnowę życia religijnego w naszej wspólnocie.

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY NIEDZIELNE o godz. 16.00.

Obchody Liturgiczne w tym tygodniu:
We wtorek: wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezb.
W środę: wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
w sobotę: wspomnienie św. Jana Marię Vianney’a, prezbitera – patrona proboszczów.

W środę, rozpoczyna się miesiąc sierpień, który w Kościele uznany jest jako czas trzeźwości i abstynencji. Przy relikwiach św. Jana Pawła II wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązania.

W czwartek obchodzimy ŚWIĘTO NMP ANIELSKIEJ Z PORCJUNKULI. W tym dniu Msze św. sprawujemy jak
w dzień powszedni. Dodatkowo o godz. 17.00. O godz. 12:00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z udziałem Tercjarzy z całego Regionu.

Zapraszamy tego dnia na obchody różańcowe na Kalwarii:
o godz. 9.30 część bolesna (rozpoczęcie w bazylice – bezpośrednio po Mszy św.),
o godz. 13.15 część chwalebna – bezpośrednio po Mszy św. (początek przy trzech krzyżach, zakończenie przy grocie – zaprasza Franciszkański Zakon Świeckich),
o godz. 17.30 część radosna (rozpoczęcie przy grocie, zakończenie w bazylice Mszą św. o 18.30.).

W Święto Porcjunkuli można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie bazyliki z równoczesnym odmówieniem Modlitwy Pańskiej i Symbolu Wiary. Ponadto wymagane są następujące warunki: sakramentalna spowiedź lub stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa na intencję Ojca Świętego. Wymaga się ponadto, aby wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego. Jeżeli brak pełnej tego rodzaju dyspozycji, lub jeżeli powyższe warunki nie wszystkie zostaną spełnione, odpust będzie cząstkowy.

Nauki przedślubne odbędą się w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20.00 w Auli Domu Parafialnego.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania ze spowiedzi i Komunii św. To może być spowiedź również z okazji odpustu MB Anielskiej.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich na niedzielę 19 sierpnia. Koszt 15 zł, wyjazd z placu klasztornego o godz. 7.00.

Na furcie przyjmujemy jeszcze zapisy na pielgrzymki parafialne:
8 września, do Zakopanego oraz 16-23 listopada do Ziemi Świętej.

„GOŚĆ W DOM, BÓG W DOM” – bardzo prosimy parafian o przyjęcie dzieci z Białorusi w swoim domu na nocleg
w dniach od 16-26 sierpnia bez obowiązku zajmowania się nimi w ciągu dnia. Brakuje jeszcze trzech rodzin. Zgłoszenia przyjmujemy na furcie.

Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz wakacyjny numer Głosu Św. Ludwika i inne czasopisma są do nabycia z tyłu bazyliki, na Furcie oraz w punkcie Radia Maryja.