29 stycznia 2017

Wraz z ks. Bpem Markiem Szkudło zapraszamy wszystkich CHORYCH, CIERPIĄCYCH, NIEPEŁNOSPRAWNYCH dzisiaj na Adorację Stanową Apostolstwa Chorych przy żłóbku o godz. 14.00, a o godz. 16.30 rozpocznie się adoracja LEGIONU MARYI ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ.

Zapraszamy na koncerty kolędowe wieńczące okres Bożego Narodzenia, Adoracji i Żłóbka w Panewnikach:
1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej wystąpi Chór Bazylikowy św. Grzegorza;
2. We wtorek po Mszy wieczornej wystąpi: Józef Skrzek z Haliną Frąckowiak i z Góralami z Istebnej;
3. W środę po Mszy św. wieczornej, która będzie sprawowana m.in.. w intencji Leśników i ich rodzin wystąpi: Zespół Sygnalistów Myśliwskich oraz Zespół Carrantuohill (czytaj KARANTUHIL) z Chórem AF Music.
Podczas koncertów będzie można zakupić nowo zrealizowany film DVD o budowie żłóbka w Panewnikach zatytułowany „PANEWNICKO BETLYJKA”.

Rodziców dzieci pierwszo komunijnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek o godz. 18.00 w Auli św. Franciszka. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30 będzie poświęcenie świec komunijnych.

NAUKI PRZEDŚLUBNE – w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20:00 w Domu Parafialnym.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do praktykowania comiesięcznej spowiedzi i Komunii św. Msza św. o powołania z udziałem dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców w czwartek o godz. 17.00.

W czwartek przypada ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO. Podczas Mszy świętych, które odprawiamy jak w dzień powszedni i dodatkowo o 17.00, będzie poświęcenie gromnic.
Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest jako XXI Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie klasztorów kontemplacyjnych naszej archidiecezji.
W ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO KANCELARIA PARAFIALNA NIECZYNNA.

Szopkę w Bazylice oraz pozostałe: ruchomą i żywą, można nawiedzać do czwartku włącznie. Demontaż szopki rozpocznie się w piątek 3 lutego od godz. 10.00. Msza św. południowa oraz pogrzeby na czas rozbiórki odprawiane będą w krypcie. O pomoc przy rozbiórce szopki prosimy osoby, który pomagały przy jej budowie oraz innych chętnych.
Od czwartku rozpoczynamy odprawianie NOWENNY przy Grocie Lourdzkiej przed wspomnieniem NMP
z Lourdes. Nowennę odprawiamy w tygodniu o godz. 18:00, a w niedzielę 5 lutego o godz. 15:00.
W piątek z racji wspomnienia św. Błażeja, patrona w chorobach gardła, po każdej Mszy św. będziemy udzielali specjalnego błogosławieństwa.
Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

Osoby, które chciałyby pomóc rodzinom syryjskiem w Aleppo, mogą wpłacać ofiary na konto parafii z dopiskiem „dla rodziny w Syrii”. Przy furcie można otrzymać ulotkę z numerem konta oraz informacją o tych rodzinach. W niedzielę,
12 lutego, odbędzie się zbiórka przed kościołem na ten cel.

W przyszłą niedzielę ukaże się lutowy nr Głosu św. Ludwika.
Bieżący numer Głosu oraz Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny są dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie i w punkcie Radia Maryja.