3 marca 2019

Zapraszamy dziś, z racji na pierwszą niedzielę miesiąca, na NABOZEŃSTWO DO NSPJ w bazylice o godz. 16.00 oraz na koncert znanych melodii na FLETNI PANA oraz EWI, w wykonaniu ARTURA THOMASA po Mszy św.
o 16.30.

W piątek, 22 lutego wieczorem, nieznani sprawcy dokonali znieważenia i zniszczenia czterech kaplic różańcowych i jednej stacji Drogi krzyżowej na naszej Kalwarii, malując na nich obraźliwe i wulgarne znaki obrażające uczucia religijne i dewastujące mienie wpisane w rejestr zabytków. Z monitoringu wynika, że sprawców było trzech, w wieku ok 17 lat. Prokuratura prosi aby wierni, którzy mają jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia przekazali informacje Policji Komendy Miejskiej w Katowicach lub zgłosili się do proboszcza parafii.
Po każdej Mszy św. śpiewamy dziś SUPLIKACJĘ jako wyraz przeproszenia Pana Boga za profanację.

Przed bazyliką rozprowadzany jest dzisiaj MARCOWY NUMER GŁOSU ŚW. LUDWIKA. W nim m.in. sprawozdanie
z obrad Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz we wstępie refleksja pt. sprofanowana kalwaria.

W poniedziałek przypada ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA, KRÓLEWICZA. W tym dniu imieniny zakonne obchodzi
o. Lucjusz Wójtowicz, ekonom klasztoru. Msza św. w intencji solenizanta w bazylice o godz. 18.30.

Nauki przedślubne w środę, czwartek i piątek w Domu Parafialnym o godz. 20.00.

W najbliższą środę, która jest ŚRODĄ POPIELCOWĄ, z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty.
W tym dniu obowiązuje post ścisły (bez pokarmów mięsnych oraz jeden posiłek do syta). Post ten obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia w Środę Popielcową i w Wielki Piątek – są to bowiem najważniejsze dni pokuty w roku liturgicznym. W Środę Popielcową Msze św. w Bazylice odprawiamy o godz.: 6:00; 6:45; 7:30; 8:00; 9:00; 12.00; 17:00; 18:30 i 20:00.

W ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego przed Wielkim Postem zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w Bazylice. Pan Jezus będzie wystawiony w głównym ołtarzu od czwartku po Mszy św. o godz. 12.00 do godz. 18.00 w sobotę. W czasie sprawowania Eucharystii i nabożeństw, nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. Dokładna rozpiska godzin adoracji znajduje się w gablotkach.
Pogrzeby w czasie trwania adoracji będą odprawiane w krypcie.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30. Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00. Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.

W tym tygodniu przypada I CZWARTEK miesiąca. Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań i za powołanych. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii i ich rodzin w intencji powołań, o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 15:30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tym nabożeństwie można zyska
odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie miała charakter jałmużny postnej.
Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do WŁOCH w terminie od 24 czerwca do 2 lipca. Zapisy na furcie klasztornej.

Bieżący numer Głosu oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są również dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie
i w punkcie Radia Maryja

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W BAZYLICE
Nabożeństwo 40-godzinne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.

CZWARTEK, 7 marca

• 12.30 – 17.00
  • 19.15 – 24.00

PIĄTEK, 8 marca