3 stycznia 2020

Od poniedziałku, w czasie ferii, kancelaria parafialna czynna będzie jak w okresie wakacyjnym:
w poniedziałek, w środę i w piątek od 16.00 do 18.00 oraz we wtorek i czwartek od 10.00 do 12.00.

W tym roku w naszej archidiecezji nie odbywają się tradycyjne odwiedziny kolędowe. Msze święte w intencji mieszkańców naszej parafii – połączone z błogosławieństwem rodzin – odprawimy w tym tygodniu o godz. 18.30:

W poniedziałek: ul. Bronisławy, Wileńska i Pomorska;
We wtorek: ul. Kaszubska, Mazowiecka, Mazurska, Poleska, Huculska i Małopolska;
W czwartek: ul. Śląska (numery parzyste) i Wczasowa;
W piątek: ul. Harcerska, Bieszczadzka i Słupska;
W sobotę: ul. Koszalińska;

Uczestnicy liturgii otrzymają pamiątkowy obrazek z modlitwą, poświęconą kredę i wodę święconą do pokropienia swych mieszkań. Ze względów sanitarnych prosimy o przynoszenie wody do poświęcenia we własnych naczyniach. Wodę poświęconą można również otrzymać w zakrystii. Można też w kiosku i na furcie nabyć specjalne naczynia na wodę święconą. W czasie Mszy św. kolędowej można będzie złożyć ofiarę na utrzymanie kościoła i klasztoru. Wykaz ulic, których mieszkańców zapraszamy na poszczególne celebracje, można również znaleźć w gablotach oraz na stronie internetowej parafii.

W środę przypada UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI. Msze św. jak w niedzielę.
W tym dniu imieniny zakonne obchodzi o. Kacper Kopeć, kapelan szpitala kolejowego. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 11.00 w bazylice.
O godz. 16.30 odbędzie się Msza św. i Adoracja Bożej Dzieciny przez członków Międzynarodowego Ruchu Duchowości Małżeńskiej EQUIPES NOTRE DAME – Sektor Śląski.
W tym roku ze względu na sytuację pandemii 6 stycznia niestety nie odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli. Organizatorzy zapraszają jednak tego dnia do wzięcia udziału w edukacyjnej grze miejskiej „Posłańcy Trzech Króli”. W grze można wziąć udział indywidualnie, ale najlepiej w gronie rodzinnym. Uczestnicy będą rozwiązywać ciekawe zagadki i łamigłówki związane z chrześcijańskimi elementami śródmieścia Katowic. Zainteresowanych zapraszamy na stronę orszakkatowice.pl.

W tym tygodniu przypada: I CZWARTEK miesiąca. Na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji nowych powołań zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii się oraz wszystkich wiernych zatroskanych
o nowe powołania do służby Bożej.

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE ADORACJE PRZY ŻŁÓBKU:

W SOBOTĘ: od godz. 11.00 ŻYWY RÓŻANIEC ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ. Mszy św. o godz. 12.00
o godz. 15.00 ADORACJA OSÓB KONSEKROWANYCH ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ.

W przyszłą NIEDZIELĘ, którą obchodzimy jako NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO, zapraszamy:

o godz. 15.00 na MSZĘ ŚW. i ADORACJĘ KOBIETY i DZIEWCZĘTA.
o godz. 20.00 Msza św. i ADORACJA ŚRODOWISKA AKADEMICKIEGO.

Zapraszamy do nawiedzania żłóbka w bazylice i uczestniczenia w adoracjach stanowych oraz do odwiedzania ruchomej szopki i żywej stajenki w ogrodzie klasztornym z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów sanitarnych.

Bieżący nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny są dostępne z tyłu bazyliki.
W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ UKAŻE SIĘ STYCZNIOWY NUMER GŁOSU ŚW. LUDWIKA.