3 września 2017

Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca, zapraszamy dziś na nabożeństwo do NSPJ o godz. 16:00.

Dzisiaj o godz. 14.00 w katedrze Katowickiej odbywa się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Wrześniowy numer Głosu św. Ludwika rozprowadzany jest dzisiaj przed bazyliką. W tym numerze jest dużo bieżących informacji z życia parafii i o tym co przed nami oraz zdjęcia z wakacji, z pielgrzymek i odpustu.

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO i KATECHETYCZNEGO odbędzie się w poniedziałek:
– dla młodzieży gimnazjalnej i ponad gimnazjalnej, podczas Mszy św. o godz. 8.00,
– dla dzieci szkół podstawowych i przedszkoli o g. 16.00. Pierwszoklasiści przynoszą z sobą tornistry do poświęcenia.
Młodzież zapraszamy do spowiedzi przed Mszą św. rozpoczynającą nowy rok szkolny w poniedziałek od godz. 7.30 a dzieci w poniedziałek od godz. 15.30.
Spotkanie ZESPOŁU KATECHETYCZNEGO odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w Kawiarence.

NAUKI PRZEDŚLUBNE odbędą się w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20.00 w Domu Parafialnym.
DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH w przyszłą niedzielę o g. 15:00 w Domu Parafialnym.

W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 Msza św. w intencji „O nowe powołania oraz za powołanych”
z udziałem dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców.

W piątek przypada ŚWIĘTO NARODZENIA NMP. Podczas każdej Mszy św., po Ewangelii, zostanie odczytany Akt Poświęcenia Kościoła Archidiecezji Katowickiej Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu imieniny zakonne obchodzi o. Sergiusz Bałdyga – gwardian klasztoru panewnickiego. Msza św. w intencji solenizanta w bazylice o godz. 18.30.

MSZE ŚW. SZKOLNE odprawiamy w piątki o godz. 17.00 oraz Msze św. dla dzieci od przyszłej niedzieli o godz. 9:30.

Pielgrzymi udający się w sobotę, 9 września, do sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach gromadzą się na Placu Klasztornym o godz. 6:15. Wyjazd o godz. 6.30.

Zapraszamy ministrantów na pierwszą powakacyjną zbiórkę w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w zakrystii. Zapraszamy również chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

Młodzież, która przyjęła w tym roku Sakrament Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w domu parafialnym we wtorek 12 września o godz. 19.00.

ZAPISY DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW. będą w poniedziałek, 18 września, w godz. od 16.00-18.00 w Domu Parafialnym na II piętrze. Prosimy, aby zgłosili się rodzice którzy nie mają przeszkody sakramentalnej i są wierzący
i praktykujący. Przyjmujemy dzieci od 4 roku życia. Wczesna Komunia odbędzie po dwóch latach formacji.

Prasa katolicka m.in. Głos św. Ludwika, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, dostępna jest z tyłu bazyliki, na furcie i w punkcie Radia Maryja.