30 grudnia 2018

Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

O godz. 15.00 zapraszamy wszystkie KOBIETY I DZIEWCZĘTA na Adorację Stanową, aby wspólnie modlić się za nasze rodziny. Adoracji przewodniczył będzie ks. bp Adam Wodarczyk.

Dzisiaj od godz. 14.00 z kolędą odwiedzimy naszych parafian przy ul. Bromboszcza i Wileńskiej.

W poniedziałek ostatni dzień roku 2018. O godz. 16:00 odprawimy NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNE połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym.
O godz. 16:30 zapraszamy na Mszę św. DZIĘKCZYNNĄ ZA KOŃCZĄCY SIĘ ROK 2018.

Pierwszy dzień NOWEGO ROKU PAŃSKIEGO 2019 przypada we wtorek. Nowy Rok pragniemy powitać Mszą św.
o północy. Chętnych serdecznie zapraszamy. Kościół w tym dniu obchodzi UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Kończy się oktawa Bożego Narodzenia.
O godz. 11.00 Msza św. w intencji o. Mieczysława Wnękowicza z okazji imienin zakonnych.
O godz. 16.00 zapraszamy na NIESZPORY O ŚW. BOŻEJ RODZICIELCE.

W poniedziałek i wtorek KANCELARIA PARAFIALNA będzie NIECZYNNA

NAUKI PRZEDŚLUBNE – w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20:00 w Domu Parafialnym.

C.d. KOLĘDY od środy do soboty od godz.:
w środę od godz. 16.00 – ul. Słupska, Smolna, Mazurska, Kaszubska i Polweska;
w czwartek od godz. 16.00 – ul. Śląska + Leśniczówka;
w piątek od godz. 16.00 – ul. Pomorska, Bieszczadzka i Warmińska;w sobotę od godz. 14.00 – ul. Mazowiecka, Przodowników, Strzałowa, Brygadzistów, Kombajnistów, Książęca oraz ul. Piotrowicka 91-101a – Osiedle Książęce.

W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – dni odnowy eucharystycznej.
W czwartek o godz. 17.00 Msza św. o nowe powołania z udziałem dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców.

W sobotę o godz. 6.45 Msza św. imieninowa w intencji o. Rogera Więcława OFM.

W przyszłą niedzielę przypada UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGOTRZECH KRÓLI.

O godz. 16.00 zapraszamy na NIESZPORY KOLĘDOWE.

W niedzielę ulicami Katowic przejdzie ORSZAK TRZECH KRÓLI, który wyruszy spod katedry o godz. 13.30. Zapraszamy do licznego udziału.

ZAPRASZAMY NA ADORACJE PRZY ŻŁÓBKU:
– W sobotę o godz. 16.00 ZWIĄZEK GÓRNOŚLĄSKI – Adoracji przewodniczy ks. Arkadiusz Wuwer.
– W niedzielę o godz. 15.00 Adoracja dla rodziców i krewnych braci kleryków naszego seminarium – przewodniczy o. August Smyczek, rektor seminarium.
– O godz. 16.30 ADORACJA MIĘDZYNARODOWEGO RUCHU DUCHOWOŚCI MAŁŻEŃSKIEJSektor Śląski, której przewodniczy ks. Marcin Ditrich.

Przyjmujemy jeszcze zapisy na pielgrzymkę do ZIEMI ŚWIĘTEJ I JORDANII w czasie ferii zimowych od 11 do 20 lutego 2019 roku. Szczegółowy program znajduje się w grudniowym numerze Głosu. Rezerwacje
i zapisy na furcie klasztornej.

Zapraszamy do nawiedzania żłóbka w bazylice i uczestniczenia w adoracjach stanowych oraz do odwiedzania ruchomej szopki i żywej stajenki w ogrodzie klasztornym.

Grudniowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki.

Styczniowy nr Głosu ukaże się w przyszłą niedzielę.