Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

30 Lipiec 2017

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY NIEDZIELNE o godz. 16.00.

Dzisiaj przed bazyliką rozprowadzany jest wakacyjny numer Głosu Św. Ludwika. W nim m.in.: skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej – nowej kadencji, Informacje poekosongowe, o nowych łaskach uproszonych przed Najświętszym Sakramentem w Panewnikach, zdjęcia z Bierzmowania, z Bożego Ciała i inne. Zachęcamy do nabywania.

Obchody Liturgiczne w tym tygodniu:
w poniedziałek: wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezb.
we wtorek: wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
w piątek: wspomnienie św. Jana Marię Vianney’a, prezbitera – patrona proboszczów.

We wtorek, rozpoczyna się miesiąc sierpień, który w Kościele uznany został jako czas trzeźwości i abstynencji. Przy relikwiach św. Jana Pawła II wystawiona jest księga trzeźwości, do której można się wpisywać.

W środę obchodzimy ŚWIĘTO NMP ANIELSKIEJ Z PORCJUNKULI. Tego dnia Msze św. będziemy sprawować jak w dzień powszedni. Dodatkowo o godz. 17.00. O godz. 12:00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z udziałem Tercjarzy z całego Regionu. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył będzie bp misyjny o. Zbigniew Kusy OFM. On też będzie głosił kazania w tym dniu na Mszach od godz. 8.00 do 18.30.

Zapraszamy tego dnia na obchody różańcowe na Kalwarii:
o godz. 9.30 część bolesna (początek w bazylice – bezpośrednio po Mszy św.);
o godz. 13.15 część chwalebna – bezpośrednio po Mszy św. (początek przy trzech krzyżach, zakończenie przy grocie – zaprasza Franciszkański Zakon Świeckich);
o godz. 17.30 część radosna (rozpoczęcie przy grocie, zakończenie w bazylice Mszą św. o 18.30.).

W Święto Porcjunkuli można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie bazyliki z równoczesnym odmówieniem Modlitwy Pańskiej i Symbolu Wiary. Ponadto wymagane są następujące warunki: sakramentalna spowiedź lub stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa na intencję Ojca Świętego. Wymaga się ponadto, aby wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego. Jeżeli brak pełnej tego rodzaju dyspozycji, lub jeżeli powyższe warunki nie wszystkie zostaną spełnione, odpust będzie cząstkowy.

Nauki przedślubne odbędą się w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20.00 w Auli Domu Parafialnego.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania ze spowiedzi i Komunii św. To może być spowiedź z okazji odpustu MB Anielskiej.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

w przyszłą niedzielę obchodzimy ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO.

Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich na niedzielę 20 sierpnia. Koszt 15 zł, wyjazd z placu klasztornego o godz. 7.00.

Prasa katolicka m.in. Gość Niedzielny jest do nabycia z tyłu bazyliki, na Furcie oraz w punkcie Radia Maryja.

Nasz Zakon Franciszkański przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów. Zgłoszenia należy kierować do Ojca Prowincjała przez Furtę Klasztorną.

Wszystkim parafianom i odwiedzającym naszą bazylikę gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień odpoczynku i pracy.