30 sierpnia 2020

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Ludwika, patrona naszej parafii i bazyliki.
Z okazji dzisiejszej uroczystości, nawiedzając bazylikę, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Dziękujemy, o. Emilowi Pacławskiemu, za głoszone słowo Boże podczas ODPUSTU.

W dniu dzisiejszym:
• o godz. 9.00 Dróżki Różańcowe – część radosna – rozpoczęcie przy Grocie Lourdzkiej.
• o godz. 11.00 SUMA ODPUSTOWA w bazylice,
• o godz. 16.00 NIESZPORY ODPUSTOWE w bazylice.

• o godz. 19.00 zapraszamy na KONCERT FORTEPIANOWY w Auli św. Franciszka – utwory: Fryderyka Chopina wykona Andrzej Wierciński, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach.

We wtorek, 1-go września, przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św.: „Za poległych
w obronie Ojczyzny” o godz. 12.00 w bazylice.

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO i KATECHETYCZNEGO w bazylice odbędzie się we wtorek, 1 września, wg następującego porządku:

• dla Zespołu Szkół Specjalnych przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach o godz. 10.00.
  • dla dzieci szkół podstawowych i przedszkoli o g. 17.00. Pierwszoklasiści przynoszą z sobą tornistry do poświęcenia.
  • dla młodzieży Siódmego Liceum oraz innych szkół ponad podstawowych o godz. 18.30,

W środę imieniny zakonne obchodzi O. SALOMON DUPLICKI, wikariusz, katecheta i opiekun Szkoły Nowej Ewangelizacji „Zacheusz”. Msza św. w intencji solenizanta w bazylice o godz. 18.30.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek, i I sobota miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii św.
W czwartek o godz. 17.00 Msza św. w intencji „O nowe powołania oraz za powołanych” z udziałem dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców.
W piątek o godz. 18.30 Msza św. w intencji młodzieży.
W sobotę o godz. 9.00 Msza św. i nabożeństwo różańcowe z udziałem Wspólnoty Żywego Różańca.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę imieniny zakonne obchodzi O. MAGNUS KULA, sekretarz prowincji i wikary klasztoru panewnickiego. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 6.30.

Z tyłu bazyliki dostępny jest nowy, wakacyjny, numer Głosu św. Ludwika, prosimy o pomoc w jego rozprowadzeniu. Polecamy również bieżący numer Gościa Niedzielnego.

Przypominamy o obowiązku zachowania przepisów bezpieczeństwa w związku z epidemią – zakrywanie ust i nosa, zachowanie odpowiedniej odległości. Usilnie zalecamy stosowanie się do wskazanych zaleceń zarówno w trakcie uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach, jak również podczas korzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Z okazji Odpustu wszystkim parafianom, gościom i sympatykom tego świętego miejsca
przekazujemy najserdeczniejsze życzenia i pozdrowienia.
Niech Św. Ludwik oręduje za nami u Boga i będzie nam przykładem na drodze do świętości.
Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, modlitwę i życzliwość.