30 wrzesienia 2018

Dziękujemy o. Euzebiuszowi, za wygłoszone słowo Boże. Przed bazyliką można złożyć ofiarę na utrzymanie
i kształcenie naszych braci w formacji, za co składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj, w naszej bazylice, czcimy św. męczenników: Romana i Ptolemeusza oraz 38 Towarzyszy, NIESZPORAMI o godz. 15.30 połączonymi z procesją wewnątrz bazyliki pragniemy uczci
św. męczenników. Prosimy
o przyniesienie świec na procesję.

w poniedziałek imieniny zakonne obchodzą: o. Syrach Janicki i o. Remigiusz Langer – wikariusz parafialny
i katecheta. Msza św. imieninowe w bazylice o godz. 18.30.

W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc październik i NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE., które odprawiamy:
w niedzielę o godz. 15.45 a w tygodniu o godz. 17.45. W zakrystii zapisują się grupy parafialne do prowadzenia Różańca.

We wtorek wspominamy ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW.

W środę po Mszy św. o 18.30, podczas której słowo Boże głoszą dominikanie, zostanie odprawione uroczyste nabożeństwo – pamiątka Śmierci Św. Franciszka z Asyżu – tzw. TRANSITUS. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo wszystkich członków grup parafialnych a zwłaszcza Trzeci Zakon i prosimy o przyniesienie świec na procesję.

W czwartek przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU, założyciela trzech zakonów. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.
Podczas Mszy św. o godz. 12.00 jubileusz 50-lecia kapłaństwa obchodził będzie o. Kazimierz Falkus, nasz parafianin, pracujący na misjach w Boliwii.
O GODZ. 15.00 ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTOŚĆ ŚLUBÓW WIECZYSTYCH NASZYCH BRACI.
O godz. 17.00 będzie Msza św. w intencji o nowe powołania z udziałem rodziców i dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii.

W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii św.

W piątek wspominamy św. Faustynę Kowalską, dziewicę. Po Mszach św. będzie możliwość uczczenia jej relikwii.
Inauguracja Roku Akadem. w naszym WSD, rozpocznie się w piątek Mszą św. w bazylice o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

W najbliższą sobotę odbędzie się VII Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Wspólnot Maryjnych do katedry Chrystusa Króla. Początek obchodów o godz. 10:30. Zapraszamy do udziału członków Żywego Różańca
i wszystkich parafialnych wspólnot żyjących duchowością maryjną.

Parafialna wspólnota Żywego Różańca świętuje w tym roku jubileusz 20-lecia reaktywacji. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 16:30 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. jubileuszowa, której przewodniczył będzie i słowo wygłosi ks. Zbigniew Kocoń, moderator Żywego Różańca Archidiecezji Katowickiej. Mszę św. poprzedzi nabożeństwo różańcowe o 15:45, które poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.

Franciszkański Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego zaprasza studentów i absolwentów na rekolekcje „NA DOBRY POCZĄTEK”, które odbędą się w dniach od 7 do 10 października w bazylice o godz. 20.00. Rekolekcje poprowadzi o Kryspin Maćczak z Chorzowa.

Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek, 8 października, o godz. 19.30
w Kawiarence Parafialnej.