31 marca 2019

GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice dziś o godz. 15:30.

AKADEMICKA DROGA KRZYŻOWA w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00. Początek przy I stacji na kalwarii.

Przed bazyliką zbierane są dzisiaj pieniądze na zorganizowanie spektaklu XIII Misterium Męki Pańskiej – Kalwaria Śląska, który odbędzie się w bazylice w najbliższy piątek i w sobotę o godz. 19.30.. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tego dzieła i zapraszamy do licznego udziału.

Zachęcamy wiernych do podejmowania raz w tygodniu godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu o dowolnej porze dnia lub nocy. Deklaracje znajdują się przy kaplicach adoracji. Po ich wypełnieniu prosimy złożyć je na furcie.

Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na Drogę Krzyżową na Kalwarii we wtorek po Mszy świętej wieczornej.

NAUKI PRZEDŚLUBNE w tym tygodniu: w środę, w czwartek i w piątek w Domu Parafialnym o godz. 20.00.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30. Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00. Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.

Duszpasterstwo Osób Stanu Wolnego zaprasza w najbliższą sobotę na Drogę Krzyżową na Kalwarii kawalerów i panny. Rozpoczęcie przed bazyliką o godz. 15.00.

W ramach prowadzonej w parafii Akademii Bezpiecznego Seniora zapraszamy nie tylko osoby starsze ale również troszczących się o bezpieczeństwo swoich bliskich na spotkanie z pracownikiem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który opowie o pracy Centrum, o korzystaniu z numeru alarmowego 112 i o zasadach udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. W spotkaniu wezmą udział także policjanci z naszego komisariatu. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.30 w Auli św. Franciszka.

W związku z potrzebą niesienia pomocy ludziom bezdomnym przebywającym na terenie naszej parafii, zapraszamy na sesję poświęconą sytuacji ludzi bezdomnych, formom pomocy świadczonym osobom bezdomnym oraz sposobom reagowania w zetknięciu z osobami bezdomnymi. Spotkanie odbędzie się w Domu Parafialnym, w najbliższą sobotę
o godz. 13.00. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się pracownicy różnych instytucji pomagający bezdomnym. Zapraszamy wszystkich, komu nie jest obojętny los ludzi bezdomnych.

W sobotę, Mszą św. o godz. 18:30, rozpoczynamy REKOLEKCJE PARAFIALNE dla dorosłych. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. głoszone będą nauki ogólne. Rekolekcje poprowadzi ks. Augustyn Szczerbiński, salezjanin z parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Przemyślanach na Ukrainie. Szczegółowy plan rekolekcji przypomnimy w przyszłą niedzielę. Plan rekolekcji jest dostępny w gablotkach.

Parafia organizuje obóz letni dla dzieci i młodzieży na Bałkanach w terminie od 3 do 14 lipca. Zainteresowanych rodziców prosimy o bezpośredni kontakt z o. Radomirem lub o. Proboszczem. Program jest dostępny na stronie Internetowej parafii w dziale pielgrzymki.

Przyjmujemy jeszcze zapisy na pielgrzymkę parafialną do WŁOCH. Szczegółowy program znajduje się
w bieżącym numerze Głosu św. Ludwika i w Internecie. Zapisy na furcie klasztornej.

FODA, zaprasza do udziału w KATOLICKIEJ SZYBKIEJ RANDCE, w poniedziałek 15 kwietnia. Szczegóły na stronie Internetowej FODY.

KWIETNIOWY NUMER GŁOSU ŚW. LUDWIKA UKAŻE SIĘ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ.
Z tyłu bazyliki można zaopatrzyć się w prasę katolicką i parafialną. Polecamy modlitewnik – Droga Krzyżowa na Kalwarii Panewnickiej oraz marcowy nr Głosu św. Ludwika, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.