3 grudnia 2017

Pierwsza niedziela ADWENTU, jest NIEDZIELĄ TRZEŹWOŚCI. Przy ołtarzu MB Częstochow. znajduje się księga trzeźwości, zachęcamy do abstynencji czasowej lub na całe życie.

Dziś od godz. 14:00 odwiedzimy z kolędą parafian przy ul. Warmińskiej. W tym roku chodzimy od numeru wyższego i piętra wyższego do niższego. Dziękujemy za wszelkie ofiary, również kopertowe na pokrycie kosztów nowego oświetlenia bazyliki.

Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ o godz. 16.00.

Zapraszamy na Adwentowe Rekolekcje Akademickie od dzisiaj do środy 6 grudnia, które o godz. 20.00 poprowadzi ks. dr Krzysztof Sosna.

Dzisiaj przed bazyliką rozprowadzany jest grudniowy nr Głosu św. Ludwika, a w nim program kolędy i adoracji przy żłobku i wiele innych ważnych informacji i fotografii.

­­­­­­­­

RORATY dla dzieci odprawiane są od poniedziałku do soboty rano o godz. 6.30.

Dorosłych zapraszamy na RORATY w poniedziałki o godzinie 21.00.

Msza św. w intencji żyjących i zmarłych górników i ich rodzin, z okazji wspomnienia Św. Barbary, będzie odprawiona w poniedziałek o godz. 8.00.

NAUKI PRZEDŚLUBNE w tym tygodniu: w środę i w czwartek o godz. 20:00 w Domu Parafialnym.

Informujemy, że w czwartek Msza św. o nowe powołania z udziałem dzieci wczesno komunijnych będzie odprawiona
o godz. 6.30 w ramach RORAT. Przez Adwent nie będzie Mszy św. szkolnej w piątki o godz. 17.00.

C.d. odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu:

– w czwartek od. 16.00: ulice: Wileńska i Słupska.

– w sobotę od 14.00: ulica: Mazurska, Smolna, Śląska + Leśniczówka.

– w niedzielę od. 14.00: ulica: Bieszczadzka, Harcerska i Wczasowa.

W najbliższy piątek i sobotę, przeprowadzimy zbiórkę żywności na terenie sklepu „BIEDRONKA” przy dworcu kolejowym oraz przy ul. Kijowskiej w godzinach od 12.00 do 20.00. Zbiórka odbywa się ramach akcji Caritas „TAK POMAGAM”. Z zebranych produktów Parafialny Zespół Charytatywny przygotuje paczki świąteczne dla ubogich.

W przyszłą niedzielę przed bazyliką odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Również w przyszłą niedzielę Koło Robótek Ręcznych zaprasza od godz. 8.00 do 18.30 na kiermasz przedświąte-czny swoich wyrobów. Kiermasz będzie na korytarzu przy furcie a zdobyte środki przeznaczone będą na zorganizowanie wigilii dla ubogich.

Na furcie można zaopatrywać się w opłatki wigilijne oraz ŚWIECE CARITAS na wigilijne stoły.

W piątek przypada UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANAEGO POCZĘCIA NMP.

Kancelaria w tym dniu będzie NIECZYNNA.

W piątek, 8 grudnia, będziemy gościć w bazylice Prezydenta Rzeczypospolitej Pana Andrzeja Dudę wraz
z małżonką
. Telewizja Polska, będzie nagrywała koncert bożonarodzeniowy z udziałem czołowych gwiazd polskiej estrady, który będzie można zobaczyć w TVP1 w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 20.20. W koncercie będą mogły wziąć udział tylko osoby ze specjalnymi wejściówkami. Jest to bardzo ważne wydarzenie i bardzo trudne logistycznie. W związku z tym nastąpią pewne zmiany i utrudnienia. PROSIMY O ŻYCZLIWOŚĆ I WYROZUMIAŁOŚĆ!

W środę i w czwartek, wszystkie nabożeństwa po godz. 10.00 odbywać się będą w krypcie.

W piątek wszystkie nabożeństwa będą w krypcie. Ze względu na Uroczystość, będą dodatkowe Msze św. recytowane o godz. 10.00 i 11.00. Na Msze św. o godz. 17.00 i 18.30 będzie można wejść do krypty tylko od strony Kalwarii. Osoby wybierające się do krypty na Msze popołudniowe, proszone są aby nie zabierały ze sobą toreb i plecaków.

Prosimy też, żeby wybierać Msze się przedpołudniowe, tak by wieczorem wszyscy mogli się pomieścić w krypcie.

Od czwartku od godz. 10.00 do soboty do godz. 6.00 nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.