4-11.09.2016 r. XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca, zapraszamy dziś na nabożeństwo do NSPJ o godz. 16:00.

Dzisiaj o godz. 14.00 w katedrze Katowickiej odbywa się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Dziękujemy za złożoną ofiarę przed bazyliką na potrzeby poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi
w środkowych Włoszech.

—————————————————————————————————————————————————-

Nauki przedślubne odbędą się w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20.00 w Domu Parafialnym.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH w przyszłą niedzielę o g. 15:00 w Domu Parafialnym.

W czwartek przypada Święto Narodzenia NMP. W tym dniu imieniny zakonne obchodzi o. Sergiusz Bałdygagwardian klasztoru panewnickiego. Msza św. w intencji solenizanta w bazylice o godz. 18.30.

MSZE ŚW. SZKOLNE odprawiamy w piątki o godz. 17.00 oraz Msze św. dla dzieci w niedziele o godz. 9:30.

W sobotę imieniny zakonne obchodzi br. Ryszard Kula, zakrystian bazylikowy. Msza św. w intencji solenizanta
o godz. 6.45 w bazylice.

Zapraszamy ministrantów na pierwszą powakacyjną zbiórkę w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w zakrystii. Zapraszamy również chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. W niedzielę 18 września podczas Mszy św.
o godz. 16.30 odbędzie się uroczystość poświęcenia sztandaru Liturgicznej Służby Ołtarza w Panewnikach.

Siostra Paula, która prowadzi naszą świetlicę parafialną, zaprasza dzieci do korzystania ze świetlicy od poniedziałku do piątku w godz. od 14.00 do 18.00. Zapraszamy również wolontariuszy do współpracy z dziećmi. Spotkanie
z chętnymi wolontariuszami w sobotę o godz. 14.00 w Kawiarence Parafialnej.

Uroczysta Msza św. dziękczynna za kanonizację Matki Teresy pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca, będzie odprawiona w sobotę 10 września o godz. 15.00 w parafii Wniebowzięcia NMP w Katowicach (os. Paderewskiego). Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Eucharystii wraz z siostrami Misjonarkami Miłości.

ZAPISY DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW. będą w poniedziałek, 19 września, w godz. od 16.00-18.00 w Domu Parafialnym na II piętrze. Prosimy, aby zgłosili się rodzice którzy nie mają przeszkody sakramentalnej i są wierzący
i praktykujący. Przyjmujemy dzieci od 4 roku życia. Wczesna Komunia odbędzie po dwóch latach formacji.

Parafia organizuje pielgrzymkę do: Pragi, Bratysławy i Budapesztu – na szlakach chrześcijaństwa Europy
w terminie od 6 do 9 października. Można się jeszcze zapisać na listopadową pielgrzymkę do
Ziemi Świętej.

Szczegóły program obu pielgrzymek znajduje się w gablotkach i na stronie internetowej parafii. Zapisy na furcie.

Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych Myślenicach
i Piotrkowicach oraz do Krakowa –Mogiły w sobotę 17 września. Zapisy również przyjmowane są na furcie.

W ramach Narodowej Pielgrzymki do Rzymu pod hasłem „Gdzie chrzest, tam nadzieja”, nasza archidiecezja katowicka zaprasza do wspólnego pielgrzymowania do Wiecznego Miasta w dniach 19 – 23 października. Udział w tej pielgrzymce zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. W gablotkach znajdują się szczegółowe informacje oraz adres biura, z którym należy się kontaktować w tej sprawie.

Wrześniowy numer Głosu św. Ludwika ukaże się w przyszłą niedzielę.

Prasa katolicka m.in. Głos św. Ludwika, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, dostępna jest z tyłu bazyliki, na furcie i w punkcie Radia Maryja.