4 kwietnia 2021 r.

W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Msze św. w bazylice odprawiane są jak w każdą niedzielę rozpoczynając od godz. 5.30. Przyjęta intencja na godz. 6.00, będzie odprawiona o godz. 6.30.

W Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocy jest dodatkowa Msza św. recytowana o godz. 15.00. Również w te dni osoby uczestniczące we Mszach św. online w domu, mogą przyjąć Komunię św. w bazylice o godz. 18.00.

Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na NIESZPORY WIELKANOCNE, kończąceTRIDUUM PASCHALNE.

W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Zapraszamy również na Nieszpory świąteczne w poniedziałek o godz. 16:00.

W przyszłą niedzielę, obchodzimy ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Kolekta w tym dniuprzeznaczona jest na potrzeby Caritas archidiecezji.

W naszej bazylice może przebywać podczas nabożeństw 86 osób. Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego: używanie masek, dezynfekcji rąk i stosownego dystansu także podczas przyjmowania Komunii św. Prosimy o korzystanie z dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w kościele i łączenie się duchowe przez Internet i inne środki masowego przekazu.

Polecamy kwietniowy nr GŁOSU ŚW. LUDWIKA oraz Gościa Niedzielnego, który jest do nabycia z tyłu bazyliki.

Dziękując wszystkim za życzliwość i świąteczne życzenia dla naszej Wspólnoty zakonnej, także za przekazywane środki materialne na utrzymanie bazyliki i klasztoru, pragniemy Wszystkim – szczególnie pamiętając o chorych i cierpiących – życzyć: głębokich doświadczeń zbawczej obecności Chrystusa. Niech, szczególnie w tym trudnym czasie pandemii Chrystus Zmartwychwstały obdarzy Was zdrowiem i będzie dla Wszystkich źródłem prawdziwej radości i pokoju.