4 lipiec 2021

Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy dziś o godz. 16.00 na NABOŻEŃSTWO DO NSPJ.

Informujemy, że decyzją władz kościelnych o. Alan Rusek z dniem 30 czerwca zakończył posługę proboszcza naszej parafii, a tymczasowym administratorem parafii został o. Radomir Buchcik. Wikariuszem parafialnym pozostaje o. Sylwan Ogłoza, a ponadto do pracy w duszpasterstwie parafialnym zostali skierowani neoprezbiterzy o. Tarsycjusz Niestrój i
o. Radosław Wojtkun. Informujemy również, że od 6 czerwca b.r. nasz dekanat Katowice Panewniki ma nowego dziekana, którym został proboszcz parafii Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Brynowie, ks. Tomasz Jaklewicz.

Zachęcamy do podejmowania godziny adoracji NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, która trwa nieustanie w dzień
i w nocy przez cały tydzień.

W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna:
w poniedziałek, środa i piątek od 16:00 do 18:00
we wtorek i czwartek od 10:00 do 12:00.

Obchody liturgiczne w tym tygodniu:

• we wtorek- wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki dzieł misyjnych
  • w czwartek- wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • w piątek- Świętych Męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy
  • w sobotę- św. Weroniki Giuliani, dziewicy.

Biuro Radio Maryja, które znajduje się obok kaplicy Miłosierdzia, przyjmuje zapisy na XXX Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniu 11 lipca br. Serdecznie zapraszamy.

CZERWCOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA oraz GOŚĆ NIEDZIELNY jest dostępny z tyłu bazyliki i na furcie.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, a korzystającym z wakacji i urlopów, szczególnie dzieciom i młodzieży, życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku.