4 listopada 2018

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY ZA ZMARŁYCH o godz. 16.00. Nieszpory będą poprzedzone odczytywaniem wypominek. Msza św. za zmarłych z wypominek dzisiaj o godz. 20:00.
WYPOMINKI za zmarłych przyjmowane są do piątku na furcie klasztornej.

DZISIAJ PRZED BAZYLIKĄ ROZPROWADZANY JEST LISTOPADOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA.

Od poniedziałku do soboty, 10. Listopada, o godz. 18:00 w Bazylice odprawiane jest nabożeństwo za zmarłych
a o godz. 18:30 Msza św. za zmarłych zalecanych w wypominkach. Wypominki są odczytywane co najmniej pół godziny przed nabożeństwami za zmarłych.

Nauki przedślubne odbędą się w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20.00 w Domu Parafialnym.

W piątek przypada ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ.
W tym dniu zapraszamy na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO. Po Mszy wieczornej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu w krypcie bazyliki a po niej spotkanie w Kawiarence Parafialnej.

W przyszłą niedzielę przypada SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Msza św.
w INTENCJI OJCZYZNY oraz za poległych żołnierzy zostanie odprawiona o godz. 11.00.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka przed bazyliką na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Małżonków naszej parafii, którzy w 2019 roku obchodzić będą Złoty Jubileusz małżeństwa, prosimy aby do końca roku zgłosili się na furcie i zarezerwowali sobie odpowiedni termin Mszy św. poza kolejką. Wiąże się to również z prośbą proboszcza do arcybiskupa o udzielenie jubilatom okolicznościowego błogosławieństwa. Prosimy również, aby 25. rocznica ślubu była wspólnie celebrowana o godz. 12.30 w Poniedziałek Wielkanocny, dla tych którzy w pierwszym półroczu 2019 roku obchodzą jubileusz i 26 grudnia – w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, z drugiego półrocza. Również prosimy o zapisywanie się na furcie do końca tego roku.

Prosimy aby na furtę zgłaszali się chętni parafianie, którzy mogą udzielić noclegu naszym gościom, którzy będą uczestniczyć w VII KRAJOWYM FORUM WIECZYSTEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
W PARAFIACH organizowanym przez naszą parafię w dniach od 16 do 18 listopada br.

Przypominamy, że KATOLICKA SZYBKA RANDKA dla osób powyżej 30 roku życia odbędzie się w poniedziałek
19 listopada. Szczegóły przeczytamy na plakacie w gablotkach i na stronie internetowej FODY.

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika i Gość Niedzielny oraz książki religijne dostępna jest z tyłu bazyliki.