4 marca 2018

Trzecią Niedzielą Wielkiego Postu rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. DORIAN PLAS, nasz misjonarz w Republice Środkowej Afryki.

Program rekolekcji jest następujący:

Nauki głoszone będą dla wszystkich od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz.: 9:00, 12:00 i 18:30.
W czasie trwania rekolekcji zapraszamy na godz. 18.00 na nabożeństwo różańcowe. We wtorek na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy szczególnie seniorów oraz wszystkich chorych, niepełnosprawnych i samotnych. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w Kawiarence parafialnej. W środę o 18.30 zakończenie rekolekcji parafialnych. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej przed każdą Mszą św. w krypcie.

Program rekolekcji parafialnych i szkolnych znajduje się rozprowadzanym dzisiaj przed bazyliką marcowym numerze Głosu św. Ludwika. W tym numerze jest również relacja z ostatniego posiedzenia Parafialnej Rady Duszpasterskiej, wywiad z rekolekcjonistą o. Dorianem, informacje policji – numer 112 ratuje życie i wiele innych ważnych wiadomości.

Jeszcze dzisiaj:

• GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice o godz. 15:30.
  • DROGA KRZYŻOWA dla studentów o godz. 17:00. Początek przy I Stacji na Kalwarii

Zachęcamy wiernych do podejmowania zdeklarowanej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu o dowolnej porze dnia lub nocy. Deklaracje znajdują się przy kaplicach adoracji. Po ich wypełnieniu prosimy złożyć je na furcie.

NAUKI PRZEDŚLUBNE – w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20:00 w Domu Parafialnym,

oraz DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 również w Domu Paraf.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30.
Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00.  Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.

W piątek i w sobotę od godz. 12.00 do 20.00 w sklepach BIEDRONKA przy ul. Panewnickiej i Kijowskiej oraz w NETTO przy ul. Piotrowickiej Parafialny Zespół Charytatywny i Wolontariusze przeprowadzą zbiórkę żywności dla ubogich. Z tych produktów zostaną przygotowane paczki na święta. Prosimy wszystkich o włączenie się w to dzieło. Niezależnie od tego, dary żywności – trwałe produkty, w ramach jałmużny wielkopostnej, jako pomoc biednym, można stale przynosić na furtę lub do kawiarenki na potrzeby parafialnego „Banku Żywności”.

ŚWIECE CARITAS – PASCHALIKI WIELKANOCNE, są do nabycia na Furcie, w Kiosku i w  Biurze Radia Maryja.

W piątek i w sobotę przed Niedzielą Palmową odbędzie się w bazylice XII Misterium Męki Pańskiej – Kalwaria Śląska. W związku z wydatkami koniecznymi na zorganizowanie tego spektaklu m.in. nagłośnienie, oświetlenie, scenografia i kostiumy, chcemy poprosić wiernych o wsparcie tej inicjatywy. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ ODBĘDZIE SIĘ JEDNORAZOWA ZBIÓRKA PRZED BAZYLIKĄ NA TEN CEL.

Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, na zakończenie rekolekcji parafialnych 10 marca oraz do MEDJUGORIE w terminie od 23 czerwca do 4 lipca br.. Bliższe informacje w gablotkach a zapisy na FURCIE.

Z tyłu bazyliki można zaopatrzyć się w prasę katolicką i parafialną. Polecamy modlitewnik – Droga Krzyżowa na Kalwarii Panewnickiej, którym posługujemy się podczas odprawiania Drogi Krzyżowej na Kalwarii. Polecamy bieżący nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny.