4 październik 2020

O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.

Dziękujemy za złożoną dziś ofiarę na tacę, zwaną „ŚWIĘTOPIETRZEM”, na rzecz Ojca Świętego, aby materialnie wspomóc Jego apostolską i charytatywną posługę.

Z tyłu bazyliki oraz przy Furcie od dzisiaj dostępny jest październikowy numer Głosu św. Ludwika. W tym numerze znajdują się ważne informacje o przygotowaniu do I Komunii i Bierzmowania, sprawozdanie z posiedzenia Parafialnej Rady Duszpasterskiej, informacje o świetlicy parafialnej i wiele innych. Prosimy o pomoc w rozprowadzeniu gazety.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• w poniedziałek św. Faustynę Kowalską, dziewicę.
  • w środę Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

W poniedziałek odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach przygotowania do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA. Rozpoczęcie Mszą św. w bazylice o godz. 18.30.

Gdyby ktoś jeszcze chciał zgłosić dziecko do WCZESNEJ KOMUNII ŚW. proszony jest osobisty kontakt z ojcem proboszczem. Katecheza rozpoczyna się o godz. 17.00: dla pierwszego rocznika w poniedziałek i dla drugie rocznika we wtorek.

W piątek imieniny zakonne obchodzą; o. Abraham Sobkowski i o. Samuel Masarczyk. Msza św. w intencji solenizantów w bazylice o godz. 18.30.

Z racji na przypadający XX DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „TOTUS TUUS”, w przyszłą niedzielę, przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którą przeprowadzi młodzież naszej parafii.

Zapraszamy chętnych Parafian do tworzenia BAZYLIKOWEJ SCHOLI LITURGICZNEJ. By dołączyć do zespołu nie musisz znać nut ani mieć doświadczenia śpiewaczego. Scholę poprowadzi profesjonalny dyrygent, który zadba
o odpowiedzialne kształcenie wokalne. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19:00
w Kawiarence Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej prosimy o przynoszenie żywności – trwałych produktów – które Parafialna Caritas przekaże biednym i potrzebującym.

Arcybiskup Katowicki zaprasza wszystkich Parafian z Archidiecezji Katowickiej do dołączenia do projektu „Pod biało-czerwoną” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy całorocznego masztu z flagą narodową w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Walk o niepodległość naszej Ojczyzny, w tym w szczególności Bohaterów Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też zachęcamy do oddawania głosów poparcia online na naszą Gminę pod adresem: gov.pl/bialoczerwona Głosy poparcia można oddawać do 11 listopada 2020 roku
Z tyłu bazyliki oraz na furcie dostępny jest bieżący numer Gościa Niedzielnego.