4 sierpnia 2019

Zapraszamy, z racji na pierwszą niedzielę miesiąca, na NABOŻEŃSTWO ku czci NSPJ o godz. 16.00

Trwa miesiąc sierpień, który w Kościele uznany jest jako czas trzeźwości i abstynencji. Przy relikwiach św. Jana Pawła II wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązania.

Wakacyjny numer Głosu św. Ludwika rozprowadzany jest dzisiaj przed bazyliką. We wstępie przeczytamy historię spotkań lednickich u źródeł chrzcielnych Polski oraz program i zaproszenie na Lednicę Seniora. Polecamy artykuły o Tężni na Zadolu oraz artykuł policji nt. mowy nienawiści i wiele ciekawych informacji i fotografii z życia parafii.

Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest wg porządku wakacyjnego:

• poniedziałek, środa i piątek od 16:00 do 18:00
  • wtorek i czwartek od 10:00 do 12:00.

W tym tygodniu w liturgii OBCHODZIMY:

We wtorek – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO.
W czwartek – Święto św. Dominika, prezbitera,
W piątek – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy i męczennicy – patronki Europy,
W sobotę – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

W środę o 7.30 Msza św. w intencji br. Edmunda Miki – furtiana, z okazji imienin zakonnych.

Nauki przedślubne odbędą się w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20.00 w Auli Domu Parafialnego.

Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich na niedzielę 18 sierpnia. Wyjazd
z placu klasztornego o godz. 7.00.

Na furcie przyjmujemy również zapisy na Spotkanie Seniorów na Polach Lednickich w dniu 7 września. Szczegółowy program znajduje się w dzisiejszym numerze Głosu św. Ludwika i w gablotkach.

Prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY oraz wakacyjny nr GŁOSU ŚW. LUDWIKA i inne czasopisma są do nabycia
z tyłu bazyliki na Furcie oraz w Biurze Radia Maryja.

Wszystkim parafianom i odwiedzającym naszą bazylikę gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień odpoczynku i pracy.