5 Luty 2017

Zapraszamy w każdą niedzielę do wspólnego śpiewu Godzinek ku czci Maryi Niepokalanej o godz. 7.30, a dziś jeszcze na NOWENNĘ do M.B. LURDZKIEJ przy Grocie o godz. 15:00 oraz na NABOŻEŃSTWO DO NSPJ w bazylice o godz. 16.00 z racji na pierwszą niedzielę miesiąca.
Od poniedziałku do piątku nowenna lourdzka przy grocie jest odprawiana o godz. 18.00.

Lutowy numer Głosu św. Ludwika jest rozprowadzany dziś przed bazyliką Znajdziemy w nim m.in. przypomnienie o tym co wypada a czego nie należy czynić na Mszy św. oraz wiele bieżących informacji.

W poniedziałek i wtorek od godz. 10.00 będzie kontynuowany demontaż szopki. Msza św. południowa oraz pogrzeby w tym czasie będą w krypcie. O pomoc przy rozbiórce szopki prosimy osoby, który pomagały przy jej budowie oraz innych chętnych.

We wtorek Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Adorację Najśw. Sakramentu z uwielbieniem do krypty bazyliki na godz. 19.15.

W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie MATKI BOŻEJ Z LOURDES i XXV ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO.
W tym dniu zapraszamy chorych i niepełnosprawnych parafian oraz seniorów na Mszę św. o godz. 12:00 w intencji chorych oraz uczestników Nowenny. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi w Bazylice, żeby osoby starsze i niepełnosprawne nie musiały schodzić do krypty. Podczas Mszy św. udzielany będzie Sakrament Chorych a na zakończenie indywidualne błogosławieństwo lourdzkie Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie i poczęstunek do Domu Parafialnego.

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka przed bazyliką jako pomoc dla rodziny ELIASA ZERZ, mieszkającego
w naszej parafii, która pozostała w Syrii w Aleppo. Dziękujemy za ofiary, które wpływają na konto parafii na ten cel. Przy furcie można otrzymać ulotkę z numerem konta oraz informacją o tej rodzinie.

Bieżący numer Głosu oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są również dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie
i w punkcie Radia Maryja.
W kiosku i na furcie można zakupić nowo wyprodukowany film DVD, jak powstaje panewnicki żłóbek pt.: „PANEWNICKO BETLYJKA”.

ŚWIETLICA PARAFIALNA organizuje wycieczkę dla dzieci do Warszawy i okolic w terminie od 29 kwietnia do
3 maja br.. Szczegółowe informacje i zapisy są w świetlicy, w Domu Parafialnym, która funkcjonuje w tygodniu od godz. 14.00 do 19.00. Zgłoszenia przyjmuje, s. Paula, do końca marca.

Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w II archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano w dniach 8-16 maja br. Przejazd będzie specjalnym pociągiem, wyłącznie z wagonami sypialnymi.  Koszt pielgrzymki: 2300 zł + 170 €. Adres biura podróży, z który należy się kontaktować w tej sprawie, znajduje się na tablicy ogłoszeń na korytarzu przy furcie.