5 maja 2019

Dziś rozpoczynamy OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY. Zachęcamy wiernych do lektury Pisma Świętego.

Nabożeństwo dla dzieci komunijnych i ich rodzin dziś o godz. 15:00 w bazylice.

Wiernych zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE w bazylice o godz. 16.00.

Nabożeństwa majowe, odprawiamy w niedzielę o godz. 16:00 a w tygodniu o godz. 18:00. Jeśli pogoda na to pozwoli nabożeństwa majowe w tygodniu i Msza św. o 18.30, będą odprawiane przy Grocie na Kalwarii. O tym będzie przypominała tablica informacyjna przed furtą.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 9.30 będziemy przeżywali kolejną Uroczystości I-ej Komunii św. W tym czasie część Bazyliki będzie zarezerwowana dla dzieci pierwszo komunijnych i najbliższej rodziny. Prosimy wiernych
o skorzystanie w tym dniu ze Mszy świętych o innej porze.

Dzieci komunijne i wczesno komunijne przeżywają „BIAŁY TYDZIEŃ” i uczestniczą we Mszy św. i nabożeństwie majowym w bazylice od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zakończenie w sobotę na Mszy św. o godz. 9.00.

W poniedziałek obchodzimy ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA.

W środę obchodzimy, UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, bpa i męczennika – głównego patrona Polski.

NAUKI PRZEDŚLUBNE w tym tygodniu: w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20:00 w Domu Parafialnym.

Wiernych uczestniczących w niedzielę we Mszy św. przy grocie, prosimy o pozostawianie samochodów na miejscach parkingowych wokół bazyliki a nie wjeżdżanie nimi na teren kalwarii.

Spotkanie wielkanocne wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 11 maja o g. 10:00 w Auli św. Franciszka.

Zapraszamy osoby stanu wolnego powyżej 30 roku życia na KATOLICKĄ SZYBKĄ RANDKĘ, 20 maja. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej FODY.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpast. odbędzie się w poniedziałek 20 maja o g. 19:30 w sali św. Klary w Domu Paraf.

Od 13 maja tego roku, będziemy odprawiali DZIEŃ FATIMSKI wg nowego porządku. Błogosławienie dzieci będzie udzielane na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00, która będzie odprawiana w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Procesja z Figurą Matki Bożej, odprawiana od maja do października każdego 12-go, przeniesiona jest na dzień 13-sty po Mszy św. wieczornej.

Na furcie przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę autokarową MĘŻCZYZN do PIEKAR ŚLĄSKICH, na niedzielę 26. maja.

Do 15 maja przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do RZYMU, NEPI i ASYŻU oraz innych sanktuariów we Włoszech w terminie od 24 czerwca do 2 lipca oraz zgłoszenia dzieci i młodzieży na wyjazd wakacyjny do Bośni, Hercegowiny i Chorwacji w terminie od 3-14 lipca. Program jest dostępny na stronie Internetowej parafii
i w gablotkach. Informacja i zapisy na Furcie.

Majowy numer „Głosu Św. Ludwika” ukaże się w przyszłą niedzielę.

Gość Niedzielny oraz bieżący nr Głosu św. Ludwika, są dostępne z tyłu bazyliki.