Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

5 marca 2017

Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do podjęcia abstynencji i danie świadectwa przez swój wpis do Parafialnej Księgi Abstynencji, która znajduje się na stoliku obok relikwii św. Jana Pawła II.

GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice dziś o godz. 15:30.

AKADEMICKA DROGA KRZYŻOWA w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00. Początek przy I stacji na kalwarii.

Kolekta dzisiejszej niedzieli ma charakter jałmużny postnej.

Dziś rozpoczynają się REKOLEKCJE AKADEMICKIE, które wygłosi o. Bartłomiej Wolszleger, dominikanin, duszpa-sterz akademicki z Katowic.  Zapraszamy studentów, absolwentów i wykładowców od dziś do środy o godz. 20.00.

GŁOS ŚW. LUDWIKA rozprowadzany jest dzisiaj przed bazyliką. W bieżącym numerze znajdziemy pełną informację na temat intencji Mszy św.: jakie są możliwości zamawiania intencji w bazylice i w klasztorze, jak należy je formułować, sposób ich zamawiania itd.. Jest już program rekolekcji parafialnych i inne ważne informacje z życia parafii.

W związku z rozpoczynającym się Wielkim Postem zachęcamy wiernych do podjęcia zdeklarowanej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu o dowolnej porze dnia lub nocy, jako jednej z form modlitwy za grzechy oraz źródła łask
w dojrzałym przeżywaniu Wielkiego Postu przygotowującego nas do świąt Wielkiej Nocy. Deklaracje znajdują się przy kaplicach adoracji. Po ich wypełnieniu prosimy złożyć je na furcie.

We wtorek o godz. 18.30 Msza św. w intencji o. Tycjana Zgraji – ekonoma klasztoru, z ok. imienin zakonnych.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30. Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00. Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.
Za udział w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać ODPUST ZUPEŁNY.

W ramach jałmużny wielkopostnej prosimy o dary żywności dla parafialnego „Banku Żywności” jako pomoc biednym. Dary można składać na furcie klasztornej lub w kawiarence w godzinach otwarcia.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Domu Parafialnym.

Dzieło Pomocy „Ad Gentes” powołane przez Konferencję Episkopatu Polski wspiera działalność ewangelizacyjną, edukacyjną, medyczną i charytatywną prowadzoną przez misjonarzy z Polski. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka przed Bazyliką na ten cel.

W niedzielę, za tydzień, o godz. 17:30 zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych „Gorzkie Żale”. Wystąpi dwunastu instrumentalistów – studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Usłyszymy pieśni wielkopostne w autorskich – jazzowych – aranżacjach Pawła Płoskonia.

Z tyłu bazyliki można zaopatrzyć się w prasę katolicką i parafialną. Polecamy modlitewnik – Droga Krzyżowa na Kalwarii Panewnickiej, którym posługujemy się podczas odprawiania Drogi Krzyżowej w piątek na kalwarii. Polecamy marcowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.