5 sierpnia 2018

Kontynuujemy NOWENNĘ PRZED MISJAMI PARAFIALNYMI, które odbędą się we wrześniu. Na koniec każdej Mszy św. prosimy o błogosławieństwo dla Misji parafialnych i odnowę życia religijnego w naszej wspólnocie.

Zapraszamy, z racji na pierwszą niedzielę miesiąca, na NABOŻEŃSTWO ku czci NSPJ o godz. 16.00

Trwa miesiąc sierpień, który w Kościele uznany jest jako czas trzeźwości i abstynencji. Przy relikwiach św. Jana Pawła II wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązania.

Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest wg porządku wakacyjnego:
poniedziałek, środa i piątek od 16:00 do 18:00
wtorek i czwartek od 10:00 do 12:00.

W tym tygodniu w liturgii OBCHODZIMY:

W poniedziałek – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO.
W środę – wspomnienie św. Dominika, prezbitera,
W czwartek – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy i męczennicy – patronki Europy,
W piątek – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
W sobotę – święto Św. Klary z Asyżu, dziewicy.

We wtorek o 18.30 Msza św. w intencji br. Edmunda Miki – furtiana, z okazji imienin zakonnych.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na RÓŻANIEC FATIMSKI o godz. 16.00 w Bazylice.

Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich na niedzielę 19 sierpnia. Koszt 15 zł, wyjazd z placu klasztornego o godz. 7.00.
Na furcie przyjmujemy również zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 16 do 23 listopada br.

Rodziny, które zdecydowały się przyjąć u siebie dzieci z Białorusi, zapraszamy na spotkanie organizacyjne
w poniedziałek o godz. 17.30 w kawiarence parafialnej.

Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz wakacyjny numer Głosu Św. Ludwika i inne czasopisma są do nabycia z tyłu bazyliki, na Furcie oraz w punkcie Radia Maryja.