6-10.06.2018

CZERWCOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA rozprowadzany jest dzisiaj przed bazyliką. W bieżącym numerze znajdziemy informacje m.in. o tym dla czego odmawiamy na koniec Mszy św. modlitwę do św. Michała Archanioła, o nowej inicjatywie pogotowia modlitewnego w parafii, o kolejnym cudzie uproszonym na adoracji Najświętszego Sakramentu i o tym jak świeci męczennicy Roman i Ptolemeusz połączą miasta Nepi we Włoszech i Katowice-Panewniki.

Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiamy od piątku codziennie o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 16:00.

Do piątku obchodzimy oktawę Bożego Ciała. Po nabożeństwie do NSPJ i Mszy św. wieczornej, odbywać się będzie procesja eucharystyczna na Pl. Klasztornym. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i do sypania kwiatów oraz dzieci, dziewczynki i chłopców, w strojach śląskich.

Wyjątkowo we wtorek, procesja będzie o godz. 18.00 w ramach nabożeństwa do NSPJ.

We wtorek, 5 czerwca, odbędzie sie w Panewnikach podsumowanie akcji „Śląskie Dzieciom z Aleppo”. Po Mszy św. wieczornej o 19.30 wystąpi w bazylice Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK im. Stanisława Hadyny. W spotkaniu udział weźmie gwardian klasztoru franciszkanów w Aleppo o. FIRAS LUTFI OFM.

NAUKI PRZEDŚLUBNE – w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20:00 w Domu Parafialnym.

W pierwszy czwartek  miesiąca, o godz. 17.00, Msza św.  w intencji o nowe powołania z udziałem dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców. Zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy o nowe powołania.

W piątek UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. SERCA PANA JEZUSA. Porządek Mszy św. w Bazylice jak w dzień powszedni. Procesją Eucharystyczną po Mszy św. wieczornej zakończymy OKTAWĘ BOŻEGO CIAŁA.

Msza św. patronalna ku czci NSPJ w kaplicy sióstr służebniczek o godz. 18.00, na którą zaprasza Rektor Kaplicy, ks. Jacek Błaszczok.

W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 rozpoczyna się pielgrzymka dzieci wczesno komunijnych i komunijnych do katowickiej katedry.

W poniedziałek, 11 czerwca, o godz. 19.15 odbędzie się przedwakacyjne posiedzenie Parafialnej Rady Duszpast.

Chętnych na pielgrzymkę do ZIEMI ŚWIĘTEJ w terminie od 16 do 23 listopada br. prosimy o rezerwację miejsc. Zapisy odbywają się na FURCIE.

Chcemy pomóc dzieciom i młodzieży z naszej parafii w Słucku na Białorusi, przeżyć 10 dni wakacji w Polsce, w drugiej połowie sierpnia. Bardzo prosimy chętne rodziny, które mogą przyjąć pod swój dach, na nocleg, dwójkę dzieci o pilne zgłaszanie się na furtę. Aby zorganizować tym dzieciom pobyt w Polsce, potrzebne są również środki materialne m.in. na zwiedzanie i transport. W związku z tym w niedziele 17 czerwca odbędzie się zbiórka przed bazyliką na ten cel.

Nasz Zakon Franciszkański przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów. Zgłoszenia należy kierować do Ojca Prowincjała przez Furtę Klasztorną.

CZERWCOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA oraz Gość Niedzielny są również dostępne z tyłu bazyliki.