6 maja 2018

Nabożeństwo dla dzieci komunijnych i ich rodzin dziś o godz. 15:00 w bazylice.

Wiernych zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE w bazylice o godz. 16.00.

Majowy numer Głosu Św. Ludwika, jest dziś rozprowadzany przed bazyliką. Znajdziemy w nim, między innymi, informacje z ostatniego posiedzenia Parafialnej Rady Duszpasterskiej, przestrogi policji – jak zaprosić włamywacza do domu, porady medyczne i inne ważne informacje z życia parafii.

Nabożeństwa majowe, odprawiamy w niedzielę o godz. 16:00 a w tygodniu o godz. 18:00. Jeśli pogoda na to pozwoli nabożeństwa majowe w tygodniu i Msza św. o 18.30, będą odprawiane przy Grocie na Kalwarii. O tym będzie przypominała tablica informacyjna przed furtą.

Dzieci komunijne i wczesno komunijne przeżywają „BIAŁY TYDZIEŃ” i uczestniczą we Mszy św. i nabożeństwie majowym w bazylice od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zakończenie w sobotę na Mszy św. o godz. 9.00.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, czyli tzw. DNI KRZYŻOWE. O 17:30 od krzyża misyjnego wyruszy procesja błagalna na Kalwarię. W ramach procesji zostanie odśpiewana Litania Loretańska. W tych dniach osobnego nabożeństwa majowego nie będzie. Procesja – nabożeństwo zakończy się Mszą św. w bazylice
o 18.30. Zachęcamy rolników, działkowiczów i właścicieli ogrodów oraz pszczelarzy i leśników do wspólnej modlitwy.

We wtorek obchodzimy, UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, bpa i męczennika – głównego patrona Polski.

NAUKI PRZEDŚLUBNE w tym tygodniu: w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20:00 w Domu Parafialnym.

W czwartek o godz. 18.30 przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ BIERZMOWANIA z udziałem ks. bpa Marka Szkudło. W tym dniu nabożeństwo majowe będzie wyjątkowo rano po Mszy św. o godz. 8.00.

Kandydatów wraz ze świadkami zapraszamy w czwartek do bazyliki już o godz. 17.45. We wtorek i w środę będzie okazja do spowiedzi przed bierzmowaniem od godz. 18.30.  O godz. 19.30 rozpocznie się próba: we wtorek sami kandydaci a w środę ze świadkami.

Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. odprawiamy od piątku w ramach nabożeństwa majowego.

W przyszłą niedzielę, 13 maja, przypada DZIEŃ FATIMSKI. O godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe połączone z nabożeństwem majowym, a o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i cierpiących.

Zapraszamy wiernych już w sobotę 12 maja: na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00 a po Mszy św.
o 18.30 na procesję fatimską z figurą Matki Bożej na placu bazylikowym. Po procesji, o godz. 19.30 nieszporami maryjnymi rozpoczniemy czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

W przyszłą niedzielę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

O godz. 9:15 i o 11.00 będziemy przeżywali kolejną Uroczystość I-ej Komunii św. Ze względu na rezerwację miejsc w Bazylice  prosimy wiernych o skorzystanie ze Mszy świętej o innej porze.

Wiernych uczestniczących w niedzielę we Mszy św. przy grocie, prosimy o pozostawianie samochodów na miejscach parkingowych wokół bazyliki a nie wjeżdżanie nimi na teren kalwarii.

FODA zaprasza do udziału w KATOLICKIEJ SZYBKIEJ RANDCE, 22 maja o godz. 19.30. Szczegóły na plakatach
i na stronie internetowej FODY.

Na furcie przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę autokarową MĘŻCZYZN do PIEKAR ŚLĄSKICH, na niedzielę 27. maja.

Chętnych na pielgrzymkę parafialną do ZIEMI ŚWIĘTEJ w terminie od 16 do 23 listopada br. prosimy o pilną rezerwację miejsc. Zapisy odbywają się na FURCIE.

W niedzielę, 13 maja, w godz. od 7.00 do 19.00 w dzielnicy Ligota-Panewniki w tradycyjnych komisjach obwodowych odbędą się wybory do Rady Jednostki Pomocniczej nr 6 Ligota-Panewniki. Szczegóły na tablicy informacyjnej na korytarzu przy Furcie. Zachęcamy do głosowania.

Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz majowy nr Głosu św. Ludwika, są dostępne z tyłu bazyliki.