7 czerwca 2020

Dziś obchodzimy UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ. Kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO ku czci NSPJ dzisiaj w bazylice o godz. 16.00.

DZIEŃ SKUPIENIA dla narzeczonych odbędzie się w Domu Parafialnym dzisiaj o godz. 15.00.

Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiamy w tygodniu o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 16:00.

W czwartek obchodzimy uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. Wyjątkowo w tym roku nie odbędzie procesja Bożego Ciała ulicami parafii ani na Placu Bazylikowym.
Bardzo prosimy, aby szczególnie w tym roku pięknie udekorować okna swoich domów i w ten sposób wyrazić szacunek i cześć dla Jezusa Eucharystycznego. Zachęcamy do symbolicznych rodzinnych procesji z domu do bazyliki. W ciągu dnia duszpasterze objadą z Najświętszym Sakramentem wszystkie ulice parafii by pobłogosławić nasze domostwa i rodziny.

Zapraszamy na nocną adoracje Najświętszego Sakramentu w bazylice w środę od 19.00 do piątej rano w czwartek.

W Uroczystość Bożego Ciała, Msze św. odprawiamy jak w niedzielę. Każda Eucharystia kończyć się będzie wystawieniem Najświętszego Sakramentu, modlitwą adoracyjną i błogosławieństwem.

Podczas Oktawy Bożego Ciała, na Mszę św. wieczorną, zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, te które w tym roku już przystąpiły do pierwszej Komunii św., zamiast białego tygodnia oraz dzieci, w duchu dziękczynienia, które
w ubiegłym roku miały Komunię św.

W sobotę przypada ŚWIĘTO ŚW. ANTONIEGO Z PADWY oraz DZIEŃ FATIMSKI. Z racji na pierwszą Komunię, wyjątkowo o godz. 8.30, modlitwa różańcowa – część radosna; o 9:00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących;
o 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18:00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.
Z okazji Święta św. Antoniego po każdej Mszy św. będzie poświecenie lilii i chleba, które należy przynieść ze sobą.

Z dniem 6 czerwca br. Ksiądz Arcybiskup odwołał ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcamy do korzystania
z transmisji w mediach oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej. Nadal zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę. Znak pokoju przekazujmy przez skinienie głowy.

Od przyszłej niedzieli obowiązuje stały porządek Mszy św. w niedzielę i dni powszednie. Nie będzie Mszy dodatkowych w niedzielę w bazylice ani Mszy przy grocie.
Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa nieustannie przez całą dobę w tzw. kaplicy fatimskiej.
Sakrament pokuty sprawowany jest w wyznaczonych godzinach w kaplicy pod chórem.

Zostają przywrócone odwiedziny chorych parafian z posługą sakramentalną. W czerwcu odwiedziny chorych odbywać się będą na życzenie rodziny lub samych zainteresowanych. Prosimy o zgłaszanie się na furcie.

Trwają uroczystości wczesnej i pierwszej Komunii świętej, które odprawiamy w różnym czasie indywidualnie i w małych grupach. Terminy należy uzgadniać z katechetami tak by nie przeciągać Komunii św. poza okres wakacyjny.

Z tyłu bazyliki można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
Po dwumiesięcznej przerwie w przyszłą niedzielę ukaże się Głos św. Ludwika.

Dziękujemy za złożone ofiary w bazylice oraz wpłacane na konta parafialne i klasztorne, na cele funkcjonowania klasztoru i parafii. Zapewniamy o naszej modlitwie w Waszej intencji.

WSZYSTKIM, ŻYCZYMY PO FRANCISZKAŃSKU POKOJU I DOBRA!