7 kwietnia 2019

Piątą Niedzielą Wielkiego Postu rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi
ks. AUGUSTYN SZCZERBIŃSKI, salezjanin, z parafii Przemyślany na Ukrainie.

Program rekolekcji jest następujący:
Nauki głoszone będą dla wszystkich od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz.: 9:00, 12:00 i 18:30.
W poniedziałek po Mszy wieczornej nauka stanowa dla kobiet i matek a we wtorek po Mszy wieczornej nauka stanowa dla mężczyzn i ojców. We wtorek na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy seniorów oraz wszystkich chorych, niepełnosprawnych i samotnych. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w Kawiarence parafialnej. W czasie trwania rekolekcji zapraszamy codziennie na godz. 18.00 na nabożeństwo różańcowe. W środę o 18.30 uroczyste zakończenie rekolekcji parafialnych. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej przed każdą Mszą św. w krypcie.
Program rekolekcji oraz program Triduum Paschalnego znajduje się rozprowadzanym dzisiaj przed bazyliką kwietniowym numerze Głosu św. Ludwika.

Wraz z rozpoczęciem rekolekcji prowadzona jest AKCJA ODDAWANIA KRWI. Dziękujemy wszystkim, którzy dla ratowania innym życia, włączają się dzisiaj w tę akcję, która prowadzona jest przed bazyliką od 9.30 do 15.00.

Jeszcze dzisiaj:
GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice o godz. 15:30.
DROGA KRZYŻOWA dla studentów o godz. 17:00. Początek przy I Stacji na Kalwarii.

Młodzież oazowa rozprowadza dziś przed bazyliką palmy wielkanocne a zdobyte środki dofinansują rekolekcje formacyjne młodzieży podczas wakacji.

W tym tygodniu imieniny zakonne obchodzą: we wtorek – wikariusz prowincji o. Dymitr Żeglin, w piątek –
o. Juliusz Rydlewski i w sobotę – o. Przemysław Woźniak, wychowawca kleryków i duszpasterz akademicki. Msze św. imieninowe będą odprawione w bazylice kolejno we wtorek i w piątek o godz. 18.30 i w sobotę o godz. 6.45.

Wielkopostny dzień skupienia dla nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników oświaty i nauczycieli emerytowanych odbędzie się w czwartek o godz. 16.00 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30. Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00. Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.
W piątek na Drogę Krzyżową o godz. 16.30 zapraszamy osoby bezdomne, za które pragniemy się modlić. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej przewidziany jest ciepły posiłek dla bezdomnych w Domu Parafialnym.

Ks. abp Wiktor Skworc, zaprasza mieszkańców Katowic na DROGĘ KRZYŻOWĄ, w piątek, 7 kwietnia. Rozpoczęcie
o godz. 19.00 przy krzyżu obok kopalni „Wujek”, a zakończenie ok. 21.00 w katedrze.

W sobotę, 13 kwietnia, przypada DZIEŃ FATIMSKI, wg stałego porządku.

Za tydzień NIEDZIELA PALMOWA. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Uroczyste poświęcenie
z procesją na Mszy św. o godz. 11.00. Również w przyszłą niedzielę młodzież będzie rozprowadzała przed bazyliką palmy.
W Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 16.30 zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Muzyka w Bazylice. Młodzi artyści wykonają „STABAT MATER” Battisty Pergolesiniego.
W przyszłą niedzielę Ks. abp Wiktor Skworc, zaprasza młodzież archidiecezji na 34. Światowy Dzień Młodzieży do katedry Chrystusa Króla na Eucharystię o godz. 14.00.

ŚWIECE – PASCHALIKI WIELKANOCNE, są do nabycia na Furcie, w kiosku oraz w Biurze Radia Maryja. Środki ze sprzedaży przeznaczone są na dzieła charytatywne diecezji i parafii.

Parafia organizuje obóz letni dla dzieci i młodzieży na Bałkanach w terminie od 3 do 14 lipca. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z o. Radomirem lub o. Proboszczem. Program jest dostępny na stronie Internetowej parafii oraz w dzisiejszym numerze Głosu św. Ludwika. Przyjmujemy jeszcze zapisy na pielgrzymkę parafialną do WŁOCH Zapisy na furcie klasztornej.
Z tyłu bazyliki można zaopatrzyć się w prasę katolicką i parafialną. Polecamy kwietniowy nr Głosu św. Ludwika i Gość Niedzielny, do którego dołączona jest płyta z filmem o św. Ignacym Loyoli.