Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

7 maja 2017

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Przez cały tydzień modlimy się o powołania do służby Bożej.

Nabożeństwo dla dzieci komunijnych i ich rodzin dziś o godz. 15:00 w bazylice.
Wiernych zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE w bazylice o godz. 16.00.

Majowy, 170. numer Głosu Św. Ludwika, jest dziś rozprowadzany przed bazyliką. Znajdziemy w nim, między innymi, informacje dotyczące zbliżających się wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej: kiedy i kogo można zgłaszać i cały przebieg wyborów wraz ze statutem Rady.

Nabożeństwa majowe, odprawiamy w niedzielę o godz. 16:00 a w tygodniu o godz. 18:00. Jeśli pogoda na to pozwoli nabożeństwa majowe w tygodniu i Msza św. o 18.30, będą odprawiane przy Grocie na Kalwarii. O tym będzie przypominała tablica informacyjna przed furtą.

Dzieci komunijne przeżywają „BIAŁY TYDZIEŃ” i uczestniczą we Mszy św. i nabożeństwie majowym w bazylice
od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

W poniedziałek obchodzimy, UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, bpa i męczennika – głównego patrona Polski.

NAUKI PRZEDŚLUBNE – w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20:00 w Domu Parafialnym.

W sobotę, 13 maja, przypada 100. rocznica objawień MB w Fatimie i DZIEŃ FATIMSKI. Zapraszamy wiernych już w piątek 12 maja: na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00 a po Mszy św. o 18.30 na procesję fatimską z figurą Matki Bożej na placu bazylikowym. Po procesji, o godz. 19.30 nieszporami maryjnymi rozpoczniemy czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
W sobotę 13 maja: o godz. 9:00 modlitwa różańcowa i spowiedź w Bazylice osób chorych i niepełno-sprawnych; o 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 11:30 błogosławienie dzieci; o 12:00 Msza św.
w intencji uczestników Dnia Fatimskiego i modlitwa różańcowa; o 18:00 nabożeństwo różańcowe i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

W przyszłą niedzielę o godz. 9:30 będziemy przeżywali kolejną Uroczystość I-ej Komunii św. Ze względu na rezerwację miejsc w Bazylice prosimy wiernych o skorzystanie ze Mszy świętej o innej porze.

W poniedziałek, 15 maja, odbędzie się ostatnie posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej obecnej kadencji. Radę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 i po Mszy św. na sesję do Domu Parafialnego.

Na furcie przyjmowane są zapisy na pielgrzymkę autokarową MĘŻCZYZN do PIEKAR ŚLĄSKICH, która przypada
w tym roku w niedzielę 28. maja.
Przyjmujemy jeszcze w tym tygodniu zgłoszenia na pielgrzymkowo-wypoczynkowy wyjazd do Bośni
i Hercegowiny, w tym do MEDJUGORIE, w terminie od 22 czerwca do 3 lipca br.. Bliższe informacje w gablotkach
a zapisy na FURCIE.

ŚWIETLICA PARAFIALNA organizuje letnie wakacje dla dzieci w terminie od 9 do 16 lipca w Zawoi – koszt 600 zł. Zapisy w kawiarence oraz na furcie.

W bieżącym GOŚCIU NIEDZIELNYM, który jest dostępny z tyłu bazyliki i na furcie, znajduje się wywiad z ks. abpem Henrykiem Hoserem, który po powrocie z Medjugorie, mówi, że zobaczył tam tysiące modlących się ludzi, pełne konfesjonały, tradycyjne formy pobożności i wytatuowanych mężczyzn po przejściach wyrabiających różańce. Polecamy.