Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

7 października 2018

O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.

Franciszkański Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego zaprasza studentów i absolwentów na rekolekcje „NA DOBRY POCZĄTEK”, które rozpoczynają się dziś o godz. 20.00 i trwać będą do 10 października w bazylice o godz. 20.00. Rekolekcje poprowadzi o Kryspin Maćczak z Chorzowa.

Przed bazyliką rozprowadzany jest dzisiaj październikowy numer Głosu św. Ludwika. W tym numerze znajdują się ważne informacje o grupach parafialnych, całoroczny program przygotowania do pierwszej i wczesnej Komunii św., skład zespołu duszpasterskiego i katechetycznego, dyżurujący ojcowie w kancelarii oraz inne ważne informacje
i artykuły.

W poniedziałek o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna z okazji 30-lecia istnienia Lodziarni
i Pizzerii ITALIANA, na którą właściciele firmy zapraszają wszystkich klientów oraz byłych i obecnych pracowników.

Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek, o godz. 19.30 w Kawiarence Parafialnej.
W tym roku o. proboszcz Alan Rusek, swoje imieniny zakonne obchodził będzie, w dniu urodzin, w środę 10 października. Msza św. w intencji solenizanta w bazylice o 18.30. Ojciec proboszcz zaprasza wszystkich, którzy pragną się z nim spotkać w tym dniu do kawiarenki parafialnej w godz. od 14.30 do 17.30.

W sobotę przypada Dzień Fatimski. Już w piątek po Mszy św. wieczornej, ostatnia w tym roku, procesja
z figurą MB Fatimskiej na Pl. Klasztornym. Po procesji o godz. 19.30 NIESZPORAMI MARYJNYMI rozpocznie się czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
W sobotę 13 października: o godz. 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna; w tym czasie spowiadamy
w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9.30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 11.30 błogosławienie dzieci; o 12.00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18.00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

W niedzielę imieniny zakonne obchodzi br. Gaudenty Fedorczyk, bibliotekarz. Msza św. w intencji solenizanta
w bazylice o godz. 11.00.
W niedzielę przypada Dzień Edukacji Narodowej – Święto Nauczycieli – również o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty.

Z racji na przypadający XVIII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”, w przyszłą niedzielę, przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którą przeprowadzi młodzież naszej parafii.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej prosimy o przynoszenie żywności – trwałych produktów – które Parafialna Caritas przekaże biednym i potrzebującym parafianom.

Serdecznie dziękujemy za złożone w zeszłym tygodniu ofiary na rzecz naszego Wyższego Seminarium Duchownego
i pamiętamy w modlitwie o naszych darczyńcach.

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika i Gość Niedzielny oraz książki religijne dostępna jest z tyłu bazyliki.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę i Kalwarię życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!

Szachy w Panewnikach