7 stycznia 2018

Dzisiaj niedziela Chrztu Pańskiego. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły roku liturgicznego.

Zapraszamy dzisiaj WSZYSTKIE DZIECI na adorację BOŻEGO DZIECIĄTKA o godz. 15.00.

Mszą św. o godz.16.30 rozpocznie się dzisiaj adoracja MIĘDZYNARODOWEGO RUCHU DUCHOWOŚCI MAŁŻEŃSKIEJSektor   Śląski.

Dziś od godz. 14:00 odwiedzimy z kolędą parafian przy ul. Panewnickiej – od bazyliki do dworca kolejowego.

Zachęcamy do nabywania dzisiaj przed Bazyliką styczniowego numeru Głosu Św. Ludwika. Są w nim m.in. zdjęcia tegorocznego żłóbka wraz z opisem oraz kolejne świadectwo uzdrowienia uproszone na adoracji Najśw. Sakramentu.

Od poniedziałku c.d. KOLĘDY:

we wtorek od godz. 16.00:                    – ul. Emerytalna, Zagrody, Związkowa.
w środę od godz. 16.00:                       – ul. Szafirowa i Urocza.
w czwartek od godz. 16.00:                  – ul. Krucza24; 74-74e; 76-76e
w piątek od godz. 16.00:                      – ul. Krucza 80-80i; 82-82i.
w sobotę od godz. 14.00:                     – ul. Osiedle Książęce i Osiedle Franciszkańskie.
w przyszłą niedzielę od 14.00               – ul. Mała, Nizinna, Bracie Wieczorków i Radomska.

W piątek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną o godz. 17.00.

O godz. 18.30 Msza św. imieninowa w intencji br. Arkadiusza Hermana OFM.

W sobotę, 13 listopada, przypada Dzień Fatimski. Ze względu na adoracje żywego różańca porządek będzie nieco zmieniony. O godz. 9.00 modlitwa różańcowa – tajemnice światła; w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9.30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 11.00 różaniec – część radosna.
O godz. 12.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca i uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy błogosławienie dzieci. O 18.00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

ZAPRASZAMY NA ADORACJE PRZY ŻŁÓBKU w tym tygodniu:

W czwartek:     – o godz. 18.00 WYŻSZE ŚLĄSKIE oraz FRANCISZKAŃSKIE SEMINARIUM DUCHOWNE.
Mszy św. o godz. 18.30 przewodniczył będzie Ks. Abp Wiktor Skworc.

W sobotę:         – od godz. 11.00 ŻYWY RÓŻANIEC ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ. Msza św. o godz. 12.00.
– od godz. 15.00 OSOBY KONSEKROWANE ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ            Msza św. o g. 16.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 ADORACJA KOBIET i DZIEWCZĄT,
                                    – o godz. 20.00 Msza św. i ADORACJA ŚRODOWISKA AKADEMICKIEGO.

WSZYSTKIM ADORACJOM W SOBOTĘ I W NIEDZIELĘ PRZEWODNICZYŁ BĘDZIE: KS. BP ADAM WODARCZYK.

Dzieci uczestniczące w Roratach i wszystkie chętne dzieci zapraszamy na spotkania Drużyny Św. Józefa w ramach piątkowych Mszy św. o godz. 17.00. Uroczyste przyjęcie do drużyny w ostatni piątek stycznia, po uprzednim uczestnictwie w 3 Mszach szkolnych: 12, 19 i 26 stycznia.                                                                                               Ogólnopolska pielgrzymka uczestników rorat ze św. Józefem do Sanktuarium w Kaliszu odbędzie się w sobotę 20 stycznia. Zapisy przy furcie klasztornej lub bezpośrednio u o. Radomira.;

Zapraszamy do nawiedzania żłóbka w bazylice i uczestniczenia w adoracjach stanowych oraz do odwiedzania ruchomej szopki i żywej stajenki w ogrodzie klasztornym.

Prasa katolicka: Głos św. Ludwika, Gość Niedzielny i inne dostępna jest z tyłu bazyliki.