8 STYCZNIA 2017

Dzisiaj niedziela Chrztu Pańskiego. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły roku liturgicznego.

Wraz z ks. Bpem Markiem Szkudło zapraszamy na adorację o godz. 15.00 WSZYSTKIE DZIECI. Towarzyszyć nam będą dwa zespoły dziecięce: śląski Mali Ligocianie i góralski Mały Haśnik.

Mszą św. o godz.16.30 rozpocznie się dzisiaj adoracja DOMOWEGO KOŚCIOŁA. Mszy św. przewodniczył będzie ks. bp Marek Szkudło.

Dziś od godz. 14:00 odwiedzimy z kolędą parafian przy ul. Pomorskiej, Poleskiej, Kaszubskiej i Mazowieckiej.

Na placu bazylikowym odbywa się dziś akcja HONOROWEGO ODDAWANIA KRWII w godz. od 9.30 do 15.00.

Zachęcamy do nabywania dzisiaj przed Bazyliką styczniowego numeru Głosu Św. Ludwika. Są w nim m.in. zdjęcia tegorocznego żłóbka wraz z opisem.

NAUKI PRZEDŚLUBNE – w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20:00 w Domu Parafialnym.

W czwartek o godz. 18.30 Msza św. imieninowa w intencji br. Arkadiusza Hermana OFM.

Wspólnota Zacheusz i Fundacja Crown (czyt. Krałn) zapraszają na dwa spotkania z konferencją pt. „Biblia o finansach”. Pierwsze odbędzie się w najbliższy czwartek, a drugie 9 lutego. Szczegóły na plakatach i na stronie www.zacheusz.katowice.pl.

W piątek, 13 stycznia, przypada DZIEŃ FATIMSKI. Początek o godz. 9:00 – modlitwa różańcowa – w tym czasie
w Bazylice spowiedź osób chorych i niepełnosprawnych; o 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących;
o 11:30 błogosławienie dzieci; o 12:00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego i modlitwa różańcowa;
o 18:00 nabożeństwo różańcowe i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

Również w piątek o godz.19:30 w krypcie odbędzie się spotkanie kręgu biblijnego. Zapraszamy zainteresowane osoby do rozważania Słowa Bożego, a także do posługi czytania i śpiewania Słowa Bożego podczas Mszy Świętych.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

Od poniedziałku c.d. KOLĘDY:

poniedziałek od godz. 16.00: – ul. Zielonogórska; wtorek od godz. 16.00: – ul. Grunwaldzka i Żeromskiego.
środa od godz. 16.00: – ul. Świdnicka. czwartek od godz. 16.00: – ul. Koszalińska.
piątek od godz. 16.00: – ul. Bronisławy. sobota od godz. 14.00: – ul. Emerytalna, Zagrody i Związkowa.

Gdyby ktoś został pominięty podczas tegorocznej kolędy, bądź nie mógł jej przyjąć w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie się na furcie klasztornej do środy włącznie na kolędę dodatkową, która odbędzie się w przyszłą niedzielę od godz. 14:00.

ZAPRASZAMY NA ADORACJE PRZY ŻŁÓBKU w tym tygodniu:

W czwartek: – od godz. 14.30 PRZEDSZKOLA – PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEEK.
– o godz. 18.00 WYŻSZE ŚLĄSKIE I FRANCISZKAŃSKIE SEMINARIUM DUCHOWNE. Mszy św. o godz. 18.30 przewodniczył będzie Ks. Abp Wiktor Skworc.
– o godz. 20.00 ADORACJA ŚRODOWISK AKADEMICKICH z ks. Bpem Markiem Szkudło.

W sobotę: – od godz. 11.00 ŻYWY RÓŻANIEC ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył będzie Ks. Bp Adam Wodarczyk.
– od godz. 15.00 OSOBY KONSEKROWANE ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ z udziałem ks. Bpa Marka Szkudło.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 ADORACJA KOBIET I DZIEWCZĄT, której przewodniczył będzie ks. Abp Wiktor Skworc.

W przyszłą niedzielę z koncertem kolędy wystąpią: podczas Mszy św. o godz. 11.00 Chór AKORD z Lędzin a o godz. 17.30 Chór Bazylikowy św. Grzegorza, który rozpoczął świętowanie jubileuszu 75-lecia istnienia.